Arsenal remizirao sa Evertonom na "Emirejtsu"

Londonski tim vodio golom Mesuta Ozila, ali je zasluženi bod "karamelama" donio Đerar Delofeu
1 komentar(a)
Delofeu, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.12.2013. 18:30h

Arsenal je propustio šansu da pobjegne pratiocima i postane veliki favorit za titulu - tim Arsena Vengera je remizirao kod kuće sa Evertonom (1:1), pa nakon ovog kola ima pet bodova više od Čelzija i Liverpula koji dijele drugo mjesto.

"Tobdžije" su prokockale trijumf, jer su povele golom Mesuta Ozila u 80. minutu poslije asistencije glavom Tea Volkota, a samo četiri minuta kasnije su gosti poravnali - džoker Roberta Martinesa je bio rezervista Đerar Delofeu.

Mladi Katalonac je projektilom matirao Vojćeha Šćešnjija i otkinuo londonskom timu dva boda.

"Everton je zaslužio da ne izgubi i čestitam mu na odličnoj partiji, ali mislim da je njegov golman Tim Hauard bio čovjek odluke. Tri boda bi nam mnogo značila, ali moramo imati u vidu da smo igrali protiv sjajnog protivnika", rekao je Venger.

Možda je remi na kraju i najrealniji ishod na "Emirejtsu", ali je sve moglo da se promijeni u 94. minutu kada je Olivije Žiru sa više od 20 metara iz okreta pogodio prečku gola Hauarda...

"Rekao bih da smo primili gol ni iz čega, ali je onda na ispitu bio naš karakter. Mislim da smo protiv Mančester junajteda i Arsenala pokazali da radimo dobro, ali znam da imamo prostora da napredujemo", kazao je Martines.

Arsenal je uprkos remiju uvećao prednost u odnosu na Čelzi (izgubio juče u Stouku), ali sigurno da će Venger dugo žaliti za ovom utakmicom, jer je momenat za bijeg na tabeli bio perfektan.

A poslije sedam vezanih poraza je konačno pobijedio Fulam. U Londonu je pala Aston Vila (2:0), pa je menadžer Rene Mojlensten već u drugoj utakmici uradio ono što je mjesecima trebalo Martinu Jolu koji je smijenjen prošlog vikenda.

Crnogorski reprezentativac Elsad Zverotić je meč na "Krejven kotidžu" odgledao s klupe.

Arsenal - Everton 1:1 (Ozil 80 - Delofeu 84)

Fulam - Aston Vila 2:0 (Sidvel 21, Berbatov (penal) 30)