Njukasl slavio na Old Trafordu nakon 41 godine, Stouk iznenadio Čelzi

Junajtedu je ovo drugi poraz na svom terenu u posljednja četiri dana, u srijedu su poraženi od Evertona 1:0.
1 komentar(a)
Njukasl, Foto: Beta AP
Ažurirano: 07.12.2013. 19:57h

Nastavlja se agonija Mančester junajteda - aktuelnom šampionu je "mjeru uzeo" i Njukasl, koji je na Old Trafordu pobijedio nakon ravno 41 godine, u prvom meču 15. kola Premijer lige.

"Ovo je jednan od najvećih trenutaka u mom trogodišnjem angažmanu u klubu", rekao je trener Arsenala Alen Pardju.

Strijelac odlučujućeg gola za "svrake" bio je francuski fudbaler Joan Kabaj u 61. minutu, kada mu je poslije greške Patrisa Evre asistirao saigrač iz reprezentacije Mohamed Sisoko.

"Nedostajala nam je kreativnost. Nismo uspjeli da iskoristimo šanse", rekao je Mojes, i dodao da ekipa mora "ubuduće da stvara više šansi i da igra bolje".

Mojes je naglasio da se nada da će navijači Junajteda razumeti ovaj "tranzicioni period u kome se nalazi Junajted", otkako je u junu ove godine izabran za menadžera umjesto legendarnog Aleksa Fergusona.

"Crveni đavoli" se trenutno nalaze na devetom mjestu Premijer lige sa šest pobjeda, četiri remija i pet poraza, od vodećeg Arsenala imaju 12 poena manje i utakmicu više.

Njukasl je šesti sa osam pobjeda, dva remija i pet poraza.

Stouk je napravio veliko, pošto su na svom terenu savladao Čelzi sa 3:2. Junak velike pobjede domaćina bio je Osama Asaidi koji je u 90. minutu postigao pobjedonosni gol.

"Neprijatno mi je da uopšte pričam kako smo igrali. Imamo problem. Trebalo je da vodimo sa tri ili četiri gola razlike poslije prvih pola sata. Morali smo već tada da riješimo meč, ali nismo uspjeli. I ne samo to, već smo poslije napravili i greške u odbrani koje su rezultirale primljenim golovima. Moramo da koristimo šanse. Nismo tim koji može da se brani protiv fizički jakih ekipa", rekao je Murinjo za televiziju Skaj.

Za razliku od Čelzija, Liverpul je na Enfildu bio bolja od Vest Hema sa 4:2, a mrežu protivnika i na ovom meču jednom je zatresao Luis Suares.

Ekipa Mančester Sitija osvojila je samo bod na gostovanju Sautemptonu. Siti je poveo preko Serhija Aguera, ali je bod domaćinu donio Pablo Osvaldo u 42. minutu.

U posljednjem meču današnjeg programa, Totenhem je u gostima pobijedio Sanderlend 2:1.

Junak gostiju, a tragičar domaćih bio je defanzivac Sanderlenda Džon O'Šej koji je autogolom u 50. minutu odlučio pobjednika.

Sanderlend je prvi stigao do pogotka, a strijelac je bio Adam DŽonson u 37. minutu. Totenhem je preokret najavio izjednačujućim golom Paulinja u 43. minutu.

Večerašnjim trijumfom Totenhem je došao na diobu petog mjesta na tabeli sa Evertonom koji sjutra gostuje lideru na tabeli, Arsenalu.

Mančester junajted - Njukasl 0:1