Sutjeska osvojila jesenju titulu

53 pregleda 10 komentar(a)
Sutjeska, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.12.2013. 14:20h

Iako je od 10. minuta igrala sa igračem manje (isključen Ćuković), a posljednjih nekoliko minuta zaostavnog vremena i bez dvojice (crveni karton je zaradio Masato), Sutjeska je osvojila sva tri boda na gostovanju protiv Rudara, i jesenji dio prvenstva završila na prvom mjestu.

Sutjeska je, tako, postala prva ekipa u istoriji crnogorskog šampionata koja je dvije godine zaredom osvojila jesenju titulu.

Odlučujući pogodak, za devetu pobjedu Nikšićana postigao je Darko Karadžić u 20. minutu.

Novu pobjedu, devetu ove sezone, ostvario je Čelik, koji je u Nikšiću savladao budvanski Mogren 4:2.

Do pobjede došao je golovima Ahmeta Mujdragića u 18. i 25, Miloša Đalca u 52. i Darka Bulatovića u 59. minutu.

Pogotke za Mogren, koji je doživio peti uzastopni poraz, postigli su Marko Đurović u 48. iz jedanaesterca i Miloš Milović u 90. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Budućnosti i Grblja, koji su pod Goricom igrali 0:0.

Seriju dobrih rezultata prekinuo je Lovćen, porazom na Cetinju od Mornara 2:1.

Lovćen je uoči ovog kola ostvario tri uzastopna trijumfa, a u posljednjih šest mečeva upisao je pet pobjeda.

Barski tim do četvrte pobjede ove sezone došao je golovima Bogdana Bogdanovića u 7. i 50. minutu.

Jedini pogodak za Lovćen postigao je Stefan Đorđević u 77. minutu.

Zeta je u Golubovcima, golovima Borisa Došljaka u 45. i Petra Orlandića u 53. i 56. minutu, savladala Petrovac 3:2 i upisala sedmu pobjedu ove sezone.

Pogotke za Petrovac postigli su Zdravko Dragićević u 57. i Boris Grbović u 74. minutu.

U derbiju začelja Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala Dečić 3:0 i rivalu iz Tuzi prepustila posljednje mjesto na tabeli.

Mladost je do četvrte pobjede došla golovima Ivana Kneževića u 7. i 45. iz jedanaesterca i Miloša Pavićevića u 48. minutu.

Orlandić najbolji strijelac jesenjeg dijela

Fudbaler Zete iz Golubovaca, Petar Orlandić, sa 11 postignutih golova najbolji je strijelac jesenjeg dijela šampionata Telekom Prve crnogorske lige.

Najbolji strijelac Telekom Prve lige od ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Vezista Grblja Ivan Delić, Darko Zorić iz Čelika i golgeter Mornara Luka Rotković postigli su po sedam, napadač Mladosti Ivan Knežević i Nikola Vujović iz Mogrena po šest, a po gol manje Andrija Kaluđerović iz Rudara, igrači Sutjeske Darko Isidorović, Srđan Radonjić i Darko Karadžić i Aleksandar Vujačić iz Petrovca.

Strijelci po četiri pogotka su Ivan Ivanović iz Čelika, golgeter Lovćena Nenad Stojanović, Boris Došljak iz Zete i Goran Vujović iz Mogrena.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se fudbaleri Budućnosti Marko Ilinčić , Marko Ćetković i Darko Nikač, napadač Petrovca Ivan Jablan, Petar Vukčević i Branilsav Janković iz Grblja, igrač Mornara Danilo Tomić, Vuk Martinović i Dejan Bogdanović iz Lovćena.

Po tri gola postigli su i Miljan Vlaisavljević iz Zete, član Rudara Nedjeljko Vlahović, napadač Mladosti Stefan Mugoša, Milan Đurišić i Marko Đurović iz Mogrena, fudbaleri Čelika Stevan Račić, Milovan Nikolić, Ahmet Mujdragić i Miloš Đalac i Dečića, Rijad Pepić, Edvin Kuč i Vule Vujačić iz Dečića.

Radio Crne Gore 2014. godine, kada će i biti dodijeljen trofej, slavi 70 godina postojanja.

REZULTATI 17. KOLA:

MLADOST - DEČIĆ 3:0 (2:0)

Knežević 7, 45+1 (penal), Pavićević 48.

ČELIK - MOGREN 4:2 (2:0)

Mujdragić 18, 25, Đalac 52, Bulatović 59 - Đurović (penal) 49, Milović 90.

LOVĆEN - MORNAR 1:2 (0:1)

Đorđević 77 - Bogdanović 7, Bogdanović 50.

ZETA - PETROVAC 3:2 (1:0)

Došljak 45+1, Orlandić 54, 56 - Dragićević 57, Grbović 74.

RUDAR - SUTJESKA 0:1 (0:1) (Ćuković i Masato iz Sutjeske dobili su crvene kartone u 10. i 90. minutu)