Nastavljena paklena serija Bašinog Lila

Tim za koji je crnogorski reprezentativac odigrao 90 minuta nije primio gol ni u 11. utakmici zaredom u prvenstvu Francuske
2 komentar(a)
Marko Baša i Žinjak, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.12.2013. 21:09h

Pobjedom nad Marsejom u derbiju od 1:0 Lil je nastavio jurnjavu za liderom Pari sen Žermenom, ali i produžio paklenu seriju - tim za koji je Marko Baša ponovo odigrao 90 minuta nije primio gol ni u 11. utakmici zaredom u prvenstvu Francuske.

Tačnije, golman Lila Nigerijac Vinsent Enijama nije vadio loptu iz mreže još od 15. septembra i poraza od Nice kod kuće (2:0).

Od tada, prvak Francuske iz 2011. je zaređao devet trijumfa i dva remija što ga je dovelo na drugo mjesto.

PSŽ trenutno ima bod više, ali i utakmicu manje koju igra sjutra veče - aktuelni šampion gostuje Evijanu.

Lil, koji je ljetos preuzeo Rene Žirar po odlasku Rudija Garsije u Romu, večeras je na stadionu "Pjer Moroa" preživio makar četiri zicera Marseja, jer gol nije htio Andre-Pjera Žinjaka.

A, kazna za promašaje i šok za goste je uslijedio u sudijskoj nadoknadi kada je Nolan Ru glavom pogodio mrežu Stiva Mandande nakon centaršuta Florana Balmona.