Boruc polomio ruku

Artur Boruc, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.12.2013. 10:19h

Golman Sautemptona Artur Boruc pauziraće šest sedmica zbog frakture ruke, koju je zaradio u nedjeljnom duelu sa Čelzijem.

Poljski čuvar mreže je teren napustio u 58. minutu, nakon što je udario u stativu u pokušaju da zaustavi udarac Demba Be, koji je prethodio izjednačujućem golu Garija Kejhila.

Zamijenio ga je 21-godišnji Argentinac Paulo Gasaniga, koji do kraja utakmice nije impresionirao, mada nije mogao ništa da učini kod golova Džona Terije i Be.

Ali, kako je i 37-godišnji veteran Kelvin Dejvis povrijeđen, Gasaniga će neko vrijeme morati da bude prvi izbor menadžera Maurisija Poćetina.

„Sveci“ su do prije dva kola zauzimali čak 3. mjesto na tabeli, ali su ih uzastopni porazi od londonskih velikana Arsenala (2:0) i Čelzija (3:1) gurnuli na 7. poziciju.