Borusija slavila peti put zaredom

Borusija Menhengladbah, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.12.2013. 21:53h

Borusija iz Menhengladbaha se ne zaustavlja, pošto je u posljednjoj utakmici 14. kola Bundes lige na svom terenu savladala Frajburg (1:0).

Bila je to rekordna peta uzastopna pobjeda "ždrijebaca", sedma u isto toliko mečeva na "Borusija parku", što ih je vinulo u vrh Bundes lige i učvrstilo u zoni Lige šampiona.

Borusija je u svim elementima igre bila boja od Frajburga, kojem slijedi grčevita borba za opstanak.Gol odluke, svoj sedmi u sezoni, postigao je Rafael u 62. minut.

A u prvom duelu nedjeljnog programa, Hanover je konačno slavio, pošto je pred svojim navijačima savladao Ajntraht sa 2:0.

Domaćin je bio bolji, poveo sredinom poluvremena, a meč je bio riješen nakon sata igre kada je vezista Frankfurta Martin Lanig spario žute kartone.

Tek, Hanover je tako došao do prve pobjede poslije sedam kola (pet poraza i dva remija), i vratio se u sredinu tabele. Ajntraht samo bolja gol razlika od Frajburga drži van zone baraža za ispadanje.