5 komentar(a)
Alvaro Negredo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.11.2013. 18:20h

Očekivalo se da će duel između Mančester sitija i Totenhema biti derbi, ali na terenu je postojao samo jedan tim.

"Građani" su sjajnom igrom deklasirali goste (6:0), a po dva puta su mrežu Iga Lorisa pogodili Hesus Navas (1, 92. minut) i Serhio Aguero (41, 50).

Precizan je bio i Alvaro Negredo (55), dok je Sandro postigao autogol u 34. minutu nakon šuta španskog napadača.

Ovom pobjedom ekipa Manuela Pelegrinija je došla do četvrtog mjesta sa 22 boda, šest manje od lidera Arsenala.

Aktuelni šampion Mančester junajted je sve dalje od titule, jer je osvojio samo bod na gostovanju Kardifu (2:2). Veliki remi Velšanima donio je Kim Bo-Kjung, koji je u 92. minutu glavom zatresao mrežu Davida de Hee.

"Crveni đavoli" su vodili dva puta golovima Vejna Runija u 15. i Patrisa Evre u 45. minutu, a za domaće je u međuvremenu pogodio momak koji je ponikao na "Old trafordu", Frejzer Kempbel.

Junajted je poslije gola reprezentativca Južne Koreje imao zlatnu priliku da, ipak, stigne do pobjede, ali je Vejn Runi dao loš pas Daniju Velbeku, koji bi imao praznu mrežu pred sobom. Zbog toga tim Dejvida Mojesa ima samo 21 bod, sedam manje od vodećeg Arsenala.