Bajern nokautirao Borusiju za velikih plus sedam

Bavarci ponizili "milionere" sa 3:0 u Dortmundu i već sada praktično riješili prvenstvo
6 komentar(a)
Mario Gece, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.11.2013. 19:54h

U Njemačkoj se nije promijenilo ništa - Bajern je dokazao da je miljama daleko ispred svih, pa čak i od Borusije, jedine ekipe koja je do sada mogla da se nosi sa Bavarcima.

Aktuelni šampion je slavio u Dortmundu sa 3:0, a za to mu je bilo dovoljno i da samo kažnjava "milionere" i njihovo poigravanje ispred gola Manuela Nojera.

Kada je sva opasnost prošla, Bajern je krenuo u frontalne napade i ponizio protivnika.

Ponizio jer su baš tako i navijači domaćina doživjeli prvi gol koji je dao Mario Gece, kojeg su dočekali velikim zvižducima.

I nakon 0:1 Borusija je imala šanse (prije svih, Henrih Mhitarjan), ali je bilo kasno - dva školska kontranapada i majstorski golovi prvo Arjena Robena potom i Tomasa Milera, usmjerili su sezonu onako kako žele Bavarci.

"Ponosam sam što smo pobijedili na teškom terenu protiv ekipe koja najbolje na planeti igra kontranapad. Ako dozvolite Blaščikovskom, Rojsu, Mhitarjanu i ostalima da se rastrče praktično je nemoguće da im stanete na put. U prvom poluvremenu smo igrali dobro samo 15 minuta, u drugom je to bilo mnogo, mnogo bolje", rekao je Pep Gvardiola.

Bajern sada ima sedam bodova više na tabeli od Borusije, koja je čak pala na treće mjesto (iza Bajera), pa je čini se jasno da titula ne mrda nigdje iz Minhena.

"Boli me ovako visok poraz, jer ni po čemu što se dogodilo na terenu nismo smjeli da izgubimo sa 3:0. Imali smo šanse kod 0:0, potom i kod 1:0, a umjesto da izjednačimo mi smo primili drugi pogodak", bio je razočaran Jirgen Klop.

Golom Štefana Kislinga u 29. minutu Bajer je pobijedio Hertu na Olimpijskom stadionu u Berlinu i došao do četvrtog trijumfa u gostima ove sezone.

Šalke je na poluvremenu vodio sa 2:0 u Frankfurtu, a na kraju je morao da spasava bod - remi je potpisao Benedikt Hevedes u 86. minutu nakon što je njegov tim preživio pakao u drugih 45 minuta protiv Ajntrahta.

Drugu pobjedu zaredom na strani upisao je Frajburg koji je pogotkom Želsona Fernandeša osvojio tri boda u Braunšvajgu.

Borusija D. - Bajern 0:3 (Gece 67, Roben 86, Miler 88)

Augsburg - Hofenhajm 2:0 (Altintop 17, 23)

Braunšvajg - Frajburg 0:1 (Fernandeš 52)

Ajntraht - Šalke 3:3 (Flum 54, Hoselu 61, 68 - Flum (autogol) 14, Matip 18, Hevedes 86)

Herta - Bajer 0:1 (Kisling 29)

Nirnberg - Volfsburg 1:1 (Ginček 72 - Arnold 39)