Čelzi lako protiv Vest Hema, Arsenal sam na vrhu

Remi Liverpula na najbolji način je iskoristio Arsenal, koji se pobjedom na svom terenu protiv Sautemptona sa 2:0 učvrstio na čelu tabele
1 komentar(a)
Ažurirano: 23.11.2013. 19:51h

Everton i Liverpul odigrali su jedan od najboljih derbija Mersisajda posljednjih godina, možda i cijele decenije. Završilo se vatrometom - 3:3, uz po jednu veliku šansu za oba tima u nadoknadi vremena.

“Redsi” su poveli golom Kutinja sa peterca u 5. minutu, ali je Kevin Miraljas, koji je kasnije trebalo da dobije crveni karton zbog pogibeljnog starta nad Luisom Suaresom, izjednačio već u 9. na 1:1.

Suares je do poluvremena vratio Liverpulu vođstvo golom iz slobodnog udarca, ali je ekipa Roberta Martinesa, koja je sve vrijeme igrala napadački fudbal, u nastavku odgovorila sa stilom.

Roman Lukaku je imao nekoliko zicera i pogodio je dva puta za preokret i prvo vođstvo “karamelica”, osam minuta prije kraja.

No, nije bilo gotovo. Trener gostiju Brendan Rodžers uveo je nedovoljno oporavljenog Staridža, na šta mu je reprezentativac Engleske odgovorio sjajnim golom glavom na centaršut Džerarda minut prije kraja.

Nevjerovatna serija šansi nastavila se u nadoknadi, golman Evertona Tim Hauard odbranio je sjajan šut Suaresa, odgovorio je golman Liverpula Minjole, koji je odbio udarac rezerviste Delafuea.

I jedni i drugi žale za pobjedom, i jedni i drugi su dobili aplauze...

"Ovo je bilo moje najbolje iskustvo u klupskom fudbalu do sada, najbolja utakmica koju sam igrao", izjavio je dvostruki strijelac Roman Lukaku, koji je proglašen za igrača utakmice.

Trener Livepula Rodžers imao je slično mišljenje:

"Vodio sam nekoliko derbija, ovaj je bio za srčani udar! Stvarno nevjerovatna utakmica".

Jedina mrlja sjajnog derbija Mersisajda bio je razorni start Miraljasa na nogu Luisa Suaresa - školski primjer crvenog kartona, ali je Belgijanac prošao sa žutim.

"Bio je to klasičan crveni karton. Znam da je Miraljas dobar momak, ali nekada i dobri momci naprave nesmotrene startove za koje moraju da odgovaraju", izjavio je Rodžers.

Njegov kolega na klupi Evertona Roberto Martines nije se složio.

"Start nije bio zlonamjeran i žuti karton je primjerena kazna".

Martines (40 godina) je prvi put vodio liverpulski derbi, dan nakon što je prvi put postao otac (dobio je kćerku Luelu).

A dok se Liverpul trošio u gradskom derbiju, konkurenti za titulu su bez problema završili posao - Arsenal je na “Emirejtsu” nanio Sautemptonu prvi poraz u Premijer ligi ove sezone, dok se Čelzi mnogo lakše nego što se očekivalo obračunao sa Vest Hemom u istočnom Londonu.

"Dug je put do titule, ali mislim da imamo kvalitet, imamo i želju", izjavio je trener “tobdžija” Arsen Venger, koji čeka na titulu od 2004. godine.

Prvom od dva gola Žirua prethodila je nevjerovatna greška golmana Sautemptona Boruca, koji je tvrdoglavo (nekoliko puta) pokušao da dribla Francuza prije nego što je izgubio loptu i odveo svoj tim u propast.

Ovo nisu baš dani poljskog golmana, koji je prije samo 20 dana primio gol sa skoro 100 metara od čuvara mreže Stouka Asmira Begovića.

Sa druge strane, dominaciju Čelzija na “Vajt hart lejnu” najbolje odslikava podatak da domaćin za 90 minuta nije šutnuo u okvor gola.

Crnogorski reprezentativac Elsad Zverotić igrao je svih 90 minuta na poziciji desnog beka, ali je Fulam izgubio kod kuće od Svonsija.

Vest Hem - Čelzi 0:3