Juveu pripao derbi, Sasuolo šokirao Romu u 94. minutu

Gosti pogodili u sudijskoj nadoknadi protiv lidera i odnijeli bod sa "Olimpika". Rimljane je kaznio Domeniko Berardi
17 komentar(a)
Ažurirano: 10.11.2013. 22:07h

Šokantan remi Rome protiv Sasuola i pobjeda Juventusa u derbiju sa Napolijem dali su novu dimenziju italijanskom prvenstvu - „vučica” više nije nedodirljiva na vrhu, aktuelni šampion je samo na bod od lidera.

Sasuolo je šokirao Romu na „Olimpiku” kada se činilo da je sve gotovo i da „vučica” ide ka novoj pobjedi - tim kojem je Inter prije dva mjeseca dao sedam golova u gostima otkinuo je lideru dva boda pogotkom u 94. minutu (1:1).

Roma je na kraju kažnjena za promašaje, prije svih Adema Ljajića, ali i za čuvanje rezultata u finišu, jer je Sasuolo praktično ni iz čega došao u gol šansu.

A, u njoj se najbolje snašao napadač Domeniko Berardi, momak koji je prošle sedmice dao tri pogotka Torinu - iskoristio je loše postavljanje odbrane Rimljana i zakucao loptu u mrežu Morgana de Sanktisa.

Roma je prethodno u prvom poluvremenu povela bizarnim autogolom Alesandra Longija...

"Čestitam Sasuolu jer je istrajao i dočekao šansu. Mi smo trebali da postignemo drugi gol i riješimo pitanje pobjednika, ali nije lako, jer su nam četiri napadača van konkurencije zbog povreda", rekao je Rudi Garsija.

Romi je ovo drugi remi zaredom (poslije onog sa Torinom), nakon što je povezala deset pobjeda i oborila rekorde...

Juve je u prvom pravom napadu protiv Napolija dobio poklon i gol iz ofsajda (pogodio Fernando Ljorente), a u drugom poluvremenu je sve završeno nakon bravura Andree Pirla (iz slobodnog udarca) i Pola Pogbe koji je u 80. minutu sa 20 metara sam sebi namjestio volej i poslao projektil u mrežu Pepea Rejne.

Fiorentina je pobijedila kod kuće Sampdoriju (2:1), a tri boda je najavio Đuzepe Rosi golovima u 11. iz penala i 17. minutu.

Do kraja je smanjio Manolo Gabjadini.

U dresu "viole" je cijeli meč odigrao Stefan Savić.

Milan ni u četvrtom meču zaredom nije pobijedio (remizirao je u Veroni bez golova), iako je imao čak 23 ka golu Kjeva.

Ali, samo tri su bila u okvir gola, pa je domaćin na kraju zasluženo došao do boda u utakmici koja je možda bila i posljednja na klupi "rosonera" za Masimilijana Alegrija.

"Ako klub smatra da je ekipi potreban novi trener, to će mi dati do znanja. Momci su igrali dobro protiv Kjeva i stvorili mnogo prilika, za razliku od rivala", rekao je Alegri.

Fiorentina - Sampdorija 2:1 (Rosi (penal) 11, 17 - Gabjadini 74)

Juventus - Napoli 3:0 (Ljorente 2, Pirlo 74, Pogba 80)

Roma - Sasuolo 1:1 (Longi (autogol) 19 - Berardi 90+4)

Atalanta - Bolonja 2:1 (Brivio 73, Livaja 90+3 - Bjanki 77)

Kaljari - Torino 2:1 (Konti 43, 90 - Imobile 53)

Kjevo - Milan 0:0

Parma - Lacio 1:1 (Lukareli 63 - Keita 50)

Đenova - Verona 2:0 (Portanova 29, Kučka 35)