Povratak Zanetija, Inter pobijedio Livorno

Argentinac zaigrao prvi put još od 28. aprila i gostovanja Palermu, pa je navijačima to, uprkos slaboj igri tima, bilo dovoljno da slave
2 komentar(a)
Ažurirano: 09.11.2013. 22:38h

Da nije bilo povratka Havijera Zanetija navijači Intera meč sa Livornom baš i ne bi pamtili po spektaklu, iako su "crno-plavi" upisali nova tri boda (2:0), učvrstili se na četvrtom mjestu...

Ali, Argentinac je ličnost koja mijenja sve - kapiten Intera je ušao u igru u 82. minutu uz velike ovacije, zaigrao je prvi put još od 28. aprila i gostovanja Palermu kada je povrijedio Ahilovu tetivu.

Zaneti se i pobrinuo da Inter postigne drugi gol iako ga, po svemu viđenom, vjerovatno nije zaslužio - povukao je loptu u svom stilu makar 30 metara, dao je Mateu Kovačiću, koji je majstorskom asistencijom poklonio pogodak Jutu Nagatomu.

"Nakon povrede sam želio samo jedno - da odigram makar još jednu utakmicu pred navijačima Intera. U tome sam uspio, hvala svima koji su prethodnih mjeseci bili uz mene. Nije mi bilo lako, emocije u trenutku kada sam ušao na teren su bile evidentne", rekao je Zaneti, koji je u avgustu napunio 40 godina.

Prethodno, u utakmici Intera i mini-Intera, kako zovu Livorno zbog četiri igrača milanskom kluba koja su na pozajmici u Toskani, šansi gotovo da nije bilo.

A, slučajno ili ne, tragičar je bio golman gostiju Franćesko Bardi (jedan od Interovih igrača) koji je u 30. minutu ubacio loptu u gol nakon bezopasnog centaršuta Žonatana.

Lider Roma sjutra od 15 časova dočekuje Sasuolo, očekuje se da se vrati pobjedama poslije remija protiv Torina, ali je sva pažnja rezervisana za derbi - u večernjem terminu će se sastati Juventus i Napoli, ekipe koje drže drugo mjesto.

"Očekujem veliku utakmicu. Napoli? Pojačao se, potrošio 90 miliona, zato moj kolega Rafael Benites mora da osvoji Skudeto ako želi da sezonu proglasi uspješnom", istakao je trener "stare dame" Antonio Konte.

Mirko Vučinić je i dalje van konkurencije, baš kao i Marko Bakić u Fiorentini (koja dočekuje Sampdoriju), ali je od prvog minuta najavljen Stefan Savić.

Inter - Livorno 2:0 (Bardi (autogol) 30, Nagatomo 90+1)

Katanija - Udineze 1:0 (Maksi Lopes (penal) 30)