Poraz Borusije, Bajern na plus četiri

"Milioneri" izgubili u Volfsburgu sa 2:1, pa Bavarci prvi put ove sezone imaju osjetnu prednost
76 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 09.11.2013. 19:50h

Poraz od Arsenala u Ligi šampiona je ostavio traga, pa je Borusija poklekla i u prvenstvu - "milioneri" su izgubili u Volfsburgu (2:1) i Bajern prvi put ove sezone ima osjetnu prednost.

Nakon što su kod kuće rutinski savladali Augsburg (3:0), Bavarci imaju četiri boda više od velikog rivala koji dijeli drugo mjesto sa Bajerom iz Leverkuzena, pa se već sada može reći, iako razlika nije ogromna niti nedostižna, da je sastav Pepa Gvardiole u bjekstvu na tabeli.

Borusija je poklekla u drugom poluvremenu protiv "vukova", iako je vodila u prvih 45 minuta (strijelac Marko Rojs).

Ali, u nastavku su prvo Rikardo Rodriges, a onda i Ivica Olić donijeli Jirgenu Klopu glavobolje...

"Ne mogu da vjerujem da nam se ovakve stvari dešavaju. Kod oba gola protivnika smo bili nepomični", rekao je Klop.

Bajern je, s druge strane, u prvom poluvremenu odradio sve (pogodili Džerom Boateng u 4. i Frank Riberi u 42. minutu), a u sudijskoj nadoknadi meča se upisao i Tomas Miler iz penala.

Šampion je tako i postavio rekord po broju mečeva bez poraza, jer mu je ovo 37. u nizu.

"Serija je zaista nevjerovatna, 37 mečeva bez poraza nije lako ostvariti. Bili smo dobri i u ovoj utakmici, ali igrači i ja i dalje učimo jedni od drugih i vjerujem da će biti i bolje", kazao je Gvardiola i okrenuo se narednom kolu i derbiju sa Borusijom:

"To je veliki test za nas i sve što smo uradili do sada".

Het-trik Korejca Sona protiv Hamburgera, odakle je došao u Leverkuzen, lansirao je Bajer do tri boda (5:3) i diobe drugog mjesta, dok se u Gelzenkirhenu upisao i drugi od braće Boateng - Kevin-Prins je sa dva gola pomogao u preokretu Šalkea protiv Verdera (3:1).

Bajer - Hamburger 5:3 (Son 10, 17, 55, Kisling 72, Kastro 89 - Bajster 23, Lasoga 49, 75)

Bajern - Augsburg 3:0 (Boateng 4, Riberi 42, Miler (penal9 90+4)

Hofenhajm - Herta 2:3 (Salihović 70, 82 - Ben Hatira 13, Ramos (penal) 54, 84)

Šalke - Verder 3:1 (Boateng 64, 85, Farfan 90+1 - Kros 22)

Volfsburg - Borusija D. 2:1 (Rodriges 56, Olić 69 - Rojs 45+2)

Borusija M. - Nirnberg 3:1 (Arango 72, Štark (autogol) 75, Herman 87 - Drmić 21)