Kardifu istorijski derbi Velsa

Velški rivali se sastali prvi put u eliti. Presudio je gol Stivena Kokera u 62. minutu
86 pregleda 0 komentar(a)
Kardif - Svonsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.11.2013. 18:56h

Prvi velški derbi u istoriji elitnog takmičenja je pripao Kardifu - "plave ptice" su savladale Svonsi sa 1:0 u duelu koji je na Ostrvu okarakterisan kao istorijski.

Jedini gol djelo je Stivena Kokera, igrača koji je u karijeri igrao i za Svonsi. On je pogodio poslije prekida u 62. minutu, ali nije slavio pogodak...

"Poštujem svaku ekipu za koju sam igrao, tako je i sa Svonsijem. Ali, sada sam fudbaler Kardifa, jako mi je drago što smo pobijedili i što sam riješio derbi", rekao je bivši igrač Totenhema.

Svonsi je u finišu ostao bez golmana Mišela Vorma (dobio crveni karton), pa je umjesto njega na gol morao da stane bek Anhel Ranhel jer je Mihael Laudrup već bio napravio tri izmjene...

Everton i Totenhem su odigrali bez golova na "Gudisonu" i propustili priliku da pobjedom dođu na drugo mjesto na tabeli.

Meč je obilježio i sudar Iga Ljorisa i Romelua Lukakua nakon kojeg je golman Sparsa izgubio svijest. Ipak, nakon toga se vratio u igru.

"Igo je sada dobro. U jednom trenutku se čak nije ni sjećao incidenta", rekao je Andre Viljaš-Boaš.

Londonski tim je u 10 kola dao svega devet golova, a u samo dva meča do sada je tresao mrežu više od jednog puta (protiv Noriča i Aston Vile kada je slavio sa 2:0).

Everton, s druge strane, ne zna za poraz kod kuće u 2013. Posljednji put je izgubio 30. decembra prošle godine od Čelzija (2:1).

Everton - Totenhem 0:0

Kardif - Svonsi 1:0 (Koker 62)