Real vodio 3:0, ali je do kraja strahovao za pobjedu

Rajo Valjekano je u nastavku postigao dva gola iz penala i to u roku od dva minuta, pa su Madriđani do kraja susreta uz dosta napora branili stečenu prednost.
Real, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.11.2013. 23:26h

Iako je u 48. minutu vodio 3:0, Real je morao da strijepi za pobjedu u gostima protiv Rajo Valjekana.

Domaćin je u nastavku postigao dva gola iz penala i to u roku od dva minuta, pa su Madriđani do kraja susreta uz dosta napora branili stečenu prednost.

Kristijano Ronaldo je potvrdio sjajnu formu postigavši dva pogotka i sa ukupno 13 golova ove sezone preuzeo je čelo liste strijelaca Primere.

Real na trećem mjestu i dalje zaostaje šest bodova za vodećom Barselonom, dok je Valjekano pao na dno tabele.

Ranije danas, Sosijedad je kod kuće u San Sebastijanu "isprašio" Osasunu (5:0), dok je Almerija postigla veoma značajnu pobjedu nad Valjadolidom (1:0) i prepustila "fenjer" Valjekanu.

Selta je u gostima savladala Sevilju 1:0. Tim iz Galicije osvojio je dragocjena tri boda zahvaljujući kardinalnoj greški domaćeg golmana Pimparela.

U želji da uposli saigrača, Pimparel je, naime, loptu poslao pravo u noge Lopesu, kome nije bilo teško da ga zaobiđe i zatrese nebranjenu mrežu.

Selta je neočekivanom pobjedom odmakla od opasne zone, dok je Sevilja ostala u sredini tabele.

Rajo Valjekano - Real Madrid 2:3

Vijera 53. penal, 55. penal - Ronaldo 3, 48, Benzema 31)

Almerija - Valjadolid 1:0