Bajern slavio u Hofenhajmu, poraz Leverkuzena

Bavarci slavili rezultatom 2:1 i vratili se na prvo mjesto, a Bajer upisao tek drugi poraz ove sezone
Bajern, Foto: REUTERS
Ažurirano: 02.11.2013. 19:51h

Ni ovog puta nije to bila partija koja bi se okarakterisala kao spektakularna, ali Bajernu to i nije potrebno, jer svakako osvaja bodove.

Sada mu je prosječna igra bila dovoljna za pobjedu u Hofenhajmu (2:1) i povratak na prvo mjesto koje je manje od 24 časa držala Borusija iz Dortmunda.

Bavarci su protiv Hofenhajma gubili nakon greške Manuela Nojera, ali su već do poluvremena izjednačili, i to srećno - Frank Riberi je izveo slobodan udarac, lopta je zakačila koljeno Marija Mandžukića i otišla u gol.

"Nije ovo bila naša najbolja partija, ali moramo da shvatimo i da je Hofenhajm igrao veoma dobro. Nije lako pobijediti na ovom terenu, zato razmišljam pozitivno i računam da su ova tri boda velika", rekao je Pep Gvardiola.

Bajern je u drugom poluvremenu bio mnogo bolji, a tri boda mu je donio Tomas Miler u 75. minutu, nakon što mu je Riberi praktično poklonio pogodak perfektnom asistencijom.

Velikan iz Minhena je izjednačio rekord Hamburgera po broju mečeva bez poraza (36) koji je bio star 30 godina.

Posljednji poraz Bajern je upisao u oktobru prošle godine kada je na "Alijanc areni" slavio Bajer.

Šalke je osvojio Berlin i golovima Adama Salaja i Julijana Drakslera, dok se Bajern okliznuo - "farmaceuti" su u Braunšvajgu upisali tek drugi poraz u sezoni...

"Nije nam bilo lako poslije poraza od Čelzija i Borusije. Ali, reakcija ekipe je bila fenomenalna", kazao je trener Šalkea Jens Keler.

Braunšvajg - Bajer 1:0 (Kumbela 81)

Hamburger - Borusija M. 0:2 (Kruze 23, 63)

Herta - Šalke 0:2 (Salai 26, Draksler 90+4)

Hofenhajm - Bajern 1:2 (Zile 34 - Mandžukić 39, Miler 75)

Nirnberg - Frajburg 0:3 (Klaus 57, Darida 79, Mehmedi 88)

Ajntraht - Volfsburg 1:2 (Majer 36 - Anderson (autogol) 2, Arnold 82)