Budućnost prekinula post protiv Mogrena, Sutjeska novi lider

9 komentar(a)
Burzanović, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 02.11.2013. 14:51h

Nakon šest uzastopnih poraza, Budućnost je, konačno, prekinula post protiv Mogrena na stadionu pod Goricom - Podgoričani su slavili 2:0, i upisali sedmu pobjedu u prvenstvu, golovima Igora Burzanovića u 6. i Andrije Vukčevića u 88. minutu.

Sutjeska je savladala Petrovac 2:0, i zahvaljujući remiju Čelika, šampion je preuzeo prvo mjesto na tabeli.

Nikšićani su ostvarili četvrtu uzastopnu, ukupno sedmu pobjedu ove sezone. Petrovac je u Nikšiću prekinuo seriju od šest uzastopnnih mečeva bez poraza.

Branilac trofeja do pobjede došao je golovima Stefana Stefanovića u 7. i Miloša Stevovića u 51. minutu.

Čelik je u Golubovcima igrao sa Zetom 1:1. Domaćin je poveo pogotkom Aleksandra Boljevića u 13. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivan Ivanović u 32. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Lovćena i Dečića, koji su na Cetinju igrali 1:1. Ekipa iz Tuzi povela je pogotkom Edvina Kuča u 28. minutu. Konačan rezultat postavio je Alen Halilović u 61. Minute.

Duel u Radanovićima, između Grblja i barskog Mornara, završen je 0:0.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u Pljevljima (13.30), sastaće se Rudar i Mladost.

Orlandić i dalje prvi strijelac

Fudbaler Zete iz Golubovaca, Petar Orlandić, sa osam postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve crnogorske lige nakon 13 odigranih kola.

Najbolji strijelac Telekom Prve lige od ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Vezisti Čelika Darko Zorić i Grblja, Ivan Delić postigli su po šest, a po gol manje Luka Rotković iz Mornara, Darko Isidorović iz Sutjeske i Nikola Vujović iz Mogrena.