Osam odbrana: Sjajan početak Danijela Petkovića

Prvi čuvar mreže Lorijena imao je čak osam odbrana u remiju protiv Avra kod kuće (0:0). Iako su gosti imali veliki broj prilika, Lorijen je bio bliži pobjedi, jer je napadač Visa promašio penal krajem prvog poluvremena.
1 komentar(a)
danijel petković, Foto: Fclweb.fr
Ažurirano: 28.07.2018. 16:33h

Startovala je francuska "Liga 2", a odličan početak imao je golman crnogorske reprezentacije Danijel Petković.

"Zadovoljan sam startom, iako mi je žao što nismo pobijedili. Mogli smo, barem 1:0, jer smo imali penal. Ipak, idemo dalje, tek je početak, a Avr je mnogo jak tim, prošle sezone je igrao baraž za ulazak u elitu i ozbiljan je kandidat i ove sezone", kazao je Petković.

"Oslići" sa Petkovićem ciljaju ulazak u elitini francuski rang. Nisu uspjeli prošle sezone, iako su bili na dobrom putu - sjajno su počeli sezonu, ali ih je koštao pad u drugom dijelu. Na kraju nisu izborili baraž za doigravanje, a novi prvoligaši postali su Rems i Nim.

Petković je stigao u Lorijen ljeta prošle godine i odmah je postao standardan - prve sezone upisao je 33 nastupa. Prije toga je branio za MTK Budimpeštu, Bokelj, Zetu i Lovćen. Za reprezentaciju Crne Gore upisao je devet nastupa.