Inter pobijedio nakon tri neuspjeha

Milanski tim savladao Veronu rezultatom 4:2 i preuzeo četvrto mjesto na tabeli Serije A
Esteban Kambjaso, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.10.2013. 21:27h

Verona nijednom u istoriji nije pobijedila Inter u Milanu, sada je jasno da će se trend nastaviti makar još sezonu - tim Valtera Mazarija je savladao sastav iz grada Romea i Julije sa 4:2 u drugom meču 9. kola Serije A.

Inter je ujedno prekinuo seriju od tri meča bez trijumfa, nakon poraza od Rome i dva remija sa Kaljarijem i Torinom, a istovremeno preskočio Veronu na četvrtom mjestu na tabeli.

"Crno-plavi" su iskoristili gotovo svaku grešku gostiju, pa su već u prvom poluvremenu imali vođstvo (3:1) koje im je garantovalo miran nastavak.

Odbrana Verone je posebno bila loša u prekidima (tri od četiri gola su došla nakon kornera Intera), a napad gostiju je u drugom poluvremenu ipak reagovao - Romulo je smanjio na 4:2, bilo je i šansi da utakmica postane neizvjesna...

"Sedamdeset minuta smo dominirali, a posljednjih 20 ne smiju da nam se ponove", rekao je Mazari, koji ni u 5. međusobnom duelu nije izgubio od kolege Andree Mandorlinija.

Inter - Verona 4:2 (Moras (autogol) 9, Palasio 12, Kambijaso 38, Rolando 56 - Martinjo 32, Romulo 71)

Sampdorija - Atalanta 1:0 (Mustafi 57)