Borusiji derbi Rura, Bajern spasle rezerve

"Milioneri" slavili u Gelzenkirhenu protiv velikog rivala rezultatom 3:1, dok je lider imao mnogo problema sa Hertom na "Alijanc areni"
Blaščikovski, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.10.2013. 18:49h

Snagu Borusije je osjetio i Šalke, pa je i nakon ovog derbija jasno ko je vladar u rurskoj oblasti - "milioneri" su na "Feltins areni" nadigrali Šalke sa 3:1 i nastavili da prate Bajern koji je i dalje lider.

Borusija je samo nastavila tamo gdje je stala u utorak protiv Arsenala u Ligi šampiona, s tim što je protiv Šalkea sve mogla da riješi mnogo prije trećeg pogotka u 74. koji je dao Kuba Blaščikovski.

Jer, vicešampion Evrope i Njemačke je i kod 1:0 i kod 2:0 stvorio makar četiri ili pet velikih šansi da riješi meč, dok je Šalke s druge strane kad je imao gol minusa promašio i penal (Roman Vajdenfeler zaustavio šut Kevin-Prinsa Boatenga).

Domaćin je u 62. minutu smanjio minus preko Maksa Majera, ali je Jirgen Klop sačuvao džokera za finiš - Blaščikovski je pogodio samo tri minuta nakon što je zamijenio strijelca prvog gola Pjer-Emerika Obamejanga.

Bajern je u ranoj fazi utakmice protiv Herte ostao bez povrijeđenih Arjena Robena i Tomasa Milera, ali su njihove alternative Mario Mandžukić i Mario Gece donijele tri boda protiv Herte (3:2).

Hrvat je bio dvostruki strijelac, a upisao se i bivši as Borusije, pa je Bajern upisao trijumf, iako nije briljirao...

Trijumfovao je i Bajer - na "Baj areni" je pao Augsburg (2:1).

Bajer - Augsburg 2:1 (Rolfs 34, Kan 83 - Han 24)

Šalke - Borusija D. 1:3 (Majer 62 - Obamejang 14, Šahin 51, Blaščikovski 74)

Bajern - Herta 3:2 (Mandžukić 30, 51, Gece 54 - Ramos 4, Ben Hatira 59)

Hanover - Hofenhajm 1:4 (Sane 56 - Salihović (penal) 10, Herdling 18, Firmino 62, 64)

Majnc - Braunšvajg 2:0 (Okazaki 8, 68)

Volfsburg - Verder 3:0 (Arnold 7, Olić 72, Perišić 90)