Arsenal čuva vrh tabele, Liverpul silan, prekret Junajteda

Otpor domaćina Arsenal je slomio u drugom poluvremenu. Prvo je Mikel Arteta u 47. minutu postigao gol iz penala, dok je Olivije Žiru u finišu meča postavio konačan rezultat
2 komentar(a)
Arteta, Foto: Beta AP
Ažurirano: 26.10.2013. 16:26h

Pobjedom u gostima protiv Kristal Palasa, fudbaleri Arsenala su sačuvali lidersku poziciju u Premijer ligi i nakon ovog kola.

U premijernom meču 9. kola, Arsenal je teže nego što se očekivalo došao do sedme pobjede u prvenstvu.

Otpor domaćina izabranici Arsena Vengera slomili su u drugom poluvremenu. Prvo je Mikel Arteta u 47. minutu postigao gol iz penala, dok je Olivije Žiru u finišu meča postavio konačan rezultat.

Kristal Palas je više od pola sata imao igrača više, pošto je Arteta u 65. minutu dobio crveni karton.

Liverpul je briljirao protiv Vest Bromvič Albiona sa 4:1, dok je Mančester Junajted tek poslije preokreta pobijedio Stouk na Old Trafordu sa 3:2.

Junak susreta u Liverpulu bio je nezadrživi Luis Suarez koji je postigao het-trik, a crveni su šestom pobjedom ove sezone ostali u trci za titulom i zaostaju samo dva boda za vodećim Arsenalom.

Na Old Trafordu umalo nije došlo do velikog iznenađenja. Stouk je na poluvremenu vodio sa 2:1, ali je domaćin u finišu napravio preokret za važan trijumf.

Kristal Palas - Arsenal 0:2