Bajern i Borusija nastavili trku

Arjen Roben, Foto: REUTERS
Ažurirano: 19.10.2013. 18:57h

Bajern se vratio na prvo mjesto nakon još jedne rezultatski ubjedljive, ali i ne tako lake pobjede.

Žrtva Bavaraca je bio Majnc koji je na poluvremenu čak i vodio (poveo u 44. minutu), ali je položio oružje za samo tri minuta u drugom poluvremenu - preokret na "Alijanc areni" su potpisali Arjen Roben u 50. i Tomas Miler u 52, nakon čega je tim Pepa Gvardiole mogao da smanji gas.

Ali, to nije bilo sve, pa su Mario Mandžukić i Miler učinili da ovo bude sasvim normalno poslijepodne u Bavarskoj.

Bajern je posljednji meč u Bundes ligi izgubio još 28. oktobra prošle godine kada je na "Alijanc areni" bolji bio Bajer.

Borusija je u 4. minutu načela Hanover (pogodak Marka Rojsa) i tako je i ostalo na "Signal Iduna parku", iako su oba tima imala po nekoliko prilika.

Šalke je dva puta gubio u Braunšvajgu, ali je u sudijskoj nadoknadi došao do druge pobjede u gostima ove sezone - junak "kraljevsko-plavih" je bio Roman Nojštader koji je zatresao mrežu domaćina u 91. minutu.

Verder i Frajburg su remizirali u Bremenu (0:0) i to je prvi meč bez golova u Bundes ligi ove sezone...

Bajern - Majnc 4:1 (Roben 50, Miler 52, 82, Mandžukić 69 - Parker 44)

Braunšvajg - Šalke 2:3 (Ademi 20, Belarabi 59 - Mejer 29, Gorecka 65, Nojštader 90+1)

Borusija D. - Hanover 1:0 (Rojs 4)

Ajntraht - Nirnberg 1:1 (Kadlec 50 - Drmić 87)

Verder - Frajburg 0:0

Herta - Borusija M. 1:0 (Ramos 37)