Crna Gora izgubila od Engleske, kraj sna o Brazilu

Albion slavio sa 4:1, pa su "sokoli" pred posljednje kolo ostali bez šansi da se plasiraju na Mundijal
142 pregleda 213 komentar(a)
Ažurirano: 11.10.2013. 21:19h

Porazom na "Vembliju" i pobjedom Ukrajine nad Poljskom, Crna Gora je izgubila šanse da se nađe na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

"Sokoli" su bili silno oslabljeni protiv Engleza, jer zbog povreda u timu nije bilo pet standardnih igrača.

Branko Brnović nije mogao da računa na kapitena Mirka Vučinića, Marka Bašu, golmana Mladena Božovića, Miodraga Džudovića i Milorada Pekovića.

Dobro je odigrala Crna Gora u prvom poluvremenu, uspjela je da odbije sve napade domaćina.

Međutim, rani gol Vejn Runija, već na startu drugog poluvremena, potpuno je promijenio tok meča.

Na sve pehove pred ovaj duel, nadovezao se i autogol Branka Boškovića kojim su Englezi udvostručili prednost.

Nadu u preokret vratio je Dejan Damjanović, ali je sve dileme otklonio najbolji akter meča Andros Taunsend.

Konačan rezultat postavio je Danijel Staridž, napadač Liverpula, koji je iskoristio penal nakon što ga je faulirao Ivan Kecojević.

TOK MEČA

Kraj

92. minut: 4:1 Staridž iz penala

Ivan Kecojević je faulirao Staridža, koji je uzeo loptu i matirao Poleksića.

80. minut: Treća izmjena u našoj selekciji. Izašao je Jovetić, a šansu je dobio Filip Kasalica.

79. minut: Odmag nakon gola Taunsend je izašao, a ušao Džek Vilšir.

78. minut: 3:1 Taunsend

Loptu je izgubio Vukčević na 35 metara od gola Crne Gore, potom je dozvolio Taunsendu da šutira, a ovaj je od stative matirao Poleksića.

77. minut: Pokušaj Runija, siguran Poleksić.

75. minut: Preambiciozan pokušaj Drinčića sa skoro 30 metara, lopta je otišla visoko preko gola domaćina.

72: minut: Druga izmjena u redovima naše selekcije. Simon Vukčević je zamijenio Volkova.

71. minut: 2:1 Damjanović

Bećiraj je šutirao, loptu je skrenuo Damjanović i vratio nadu Crnoj Gori.

69. minut: Nova prilika za domaćina, ali je Džerard bio neprecizan.

63. minut: Strahovit šut Jovetića sa 25 metara, ali je prečka spasila Harta.

62. minut: 2:0 autogol Branka Boškovića

Velbek je prošao po lijevoj strani, ubacio u srce našeg kaznenog prostor. U želji da je izbaci, Bošković je nezgodno zahvatio i poslao iza leđa Poleksića.

60. minut: Taunsend je pokušao, Poleksić brani.

57. minut: Prva izmjena u selekcije Crne Gore. U igru je ušao Fatos Bećiraj, a izašao je Savo Pavićević.

55. minut: Damjanović je sjajno šutirao glavom poslije prekida, ali je Hart odbranio.

55. minut: Žuti karton za Kajla Vokera zbog povlačenja za dres Stevana Jovetića

53. minut: Žuti karton za Vladimira Volkova, zbog prigovora.

48. minut: 1:0 Vejn Runi

Taunsend je protrčao do desnoj strani, ubacio u kazneni prostor Crne Gore. Šut Velbeka odbranio je Poleksić, ali je na odbijenu loptu natrčao Runi i poslao je u mrežu.

47. minut: Krenula je Crna Gora agilnije u nastavku, pokušao je Damjanović, ali je izblokiran.

Kraj prvog poluvremena

45. minut: Nova prilika za Englesku, Staridž je pokušao petom, ali je Savo Pavićević izbacio loptu u korner.

44. minut: Gužva u kaznenom prostoru Crne Gore, ali Staridž šutira preko gola.

44. minut: Šut Velbeka, lopta je zakačila Nikolu Drinčića i prošla pored stative našeg gola.

40. minuta: Najveća prilika za domaćina - šut Androsa Taunsenda, Poleksić brani, a na odbijenu loptu je natrčao Vejn Runi i iskosa sa 3,4 metra pogodio je spoljni dio stative.

38. minut: Novi šut Džerarda, ali Poleksić lako zaustavlja.

33. minut: Gađao je Stiven Džerard lijevi ugao našeg gola, ali je Poleskić još jednom sjajno odbranio.

24. minut: Elsad Zverotić je pokušao da sa pola terena savlada Džona Harta, koji je izašao van šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

23. minut: Velika šansa za Engleze, Deni Velbek je šutirao, ali je Vukašin Poleksić sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner.

16. minut: Prvi ozbiljniji napad Crne Gore, ali je Dejan Damjanović bio u ofsajdu.

13. min: Prvi šut Crne Gore. Jovetić je provao iz daljine, ali bez opasnosti za njegovog saigrača iz Mančester sitija, Džoa Harta.

11. minut: Konfuzija u odbrani naše selekcije, ali Danijel Staridž šutira preko gola.

8. minut: Englezi očekivano dominiraju na startu. Imali su dva kornera i dva opasna pokušaja sa distance. Crna Gora se još traži.

3. minut: Velbek je probao sa 20 metara, lopta je preletjela preko gola.

Utakmica je počela.

Sjeverni London zaliva kiša, "Vembli" je pun do krova, a Crna Gora se sprema da počne najvažniju utakmicu u dosadašnoj istoriji.

Selektor Crne Gore Branko Brnović izveo je očekivani sastav, u odsustvu petorice prvotimaca. Kecojević će sa Savićem igrati u posljednjoj liniji, Milan Jovanović se vraća na poziciju lijevog beka, dok će Volkov popuniti sredinu.

Roj Hodžson je, s druge strane, napravio jednu izmjednu koja je iznenadila i engleske medije - umjesto Milnera zaigraće ofanzivni vezista Totenhema Tausend, što znači da Englezi spremaju napad od starta.

Engleska (4-3-3): Hart - Voker, Kejhil, Jagjelka, Bejns - Džerard, Lampard - Tausend, Velbek, Runi - Staridž.

Crna Gora (4-5-1): Poleksić - Pavićević, Savić, Kecojević, Jovanović - Drinčić, Zverotić, Volkov, Bošković, Jovetić - Damjanović.