Poraz od Hrvatske u nadoknadi, i to sa igračem više

Ažurirano: 08.10.2013. 15:39h

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je otvorila preliminarni turnir kvalifikacija za EP u Sarajevu.

Izabranici Borisa Ljutica poraženi su od Hrvatske sa 1:0 golom koji je postigao napadač "vatrenih" Mrkonjić u 2. minutu sudijske nadoknade!

Poraz boli, jer je Crna Gora još od 22. minuta imala igrača više, zbog isključenja Hrvata Benkovića, koji je oštro startovao na Vujnovića.

"Sokolići" su sa igračem više u nastavku napravili pritisak, gol je visio u vazduhu, ali je umjesto u hrvatskoj, lopta na kraju završila u crnogorskoj mreži.

Ovim porazom ekipa Borisa Ljutica značajno je umanjila šanse da se prvi put u istoriji plasira u elitnu rundu kvalifikacija (omladinci su to uspjeli čak četiri puta).

Slijedi duel sa Portugalom, koji je juče savladao Bosnu i Hercegovinu sa 2:0, a onda i duel sa domaćinom.