Juve u drugom poluvremenu srušio Milan

"Dama" poslije ovog kola dijeli drugo mjesto s Napolijem, dok su "rosoneri" na 12. poziciji sa svega osam bodova iz sedam kola
4 komentar(a)
Ažurirano: 06.10.2013. 21:07h

Juventusu je pripao najveći derbi italijanskog fudbala, Milanu ostaje da se stabilizuje i pronađe način da pobjeđuje, jer ova sezona izmiče iz ruku - nakon poraza u Torinu "rosoneri" imaju čak 13 bodova manje od lidera Rome.

Milan je poveo već u 20. sekundi na "Juventus areni" golom Salija Muntarija, ali je Juve reagovao šampionski - već u 15. je poravnao Andrea Pirlo iz slobodnog udarca (istina, loše je intervenisao Kristijan Abijati), a u nastavku je pogodio i rezervista Sebastijan Đovinko, te Đorđo Kjelini nakon što je Pirlo gađao prečku iz slobodnjaka.

Milan se vratio preko Muntarija u 90, a veliku šansu da izbori remi je propustio preko Sapate u 94. minutu.

Juve poslije ovog kola dijeli drugo mjesto s Napolijem sa 19 bodova, dok je Milan na 12. poziciji sa svega osam bodova iz sedam kola...

A, Napoli je na Rominu trojku protiv Intera odgovorio četvorkom u duelu sa Livornom - tim Rafaela Benitesa je slavio protiv Toskanaca (4:0) i zadržao korak za “vučicom” koja ima dva boda više.

Goran Pandev je već u 3. minutu načeo goste, a sve je bilo jasno nakon gola Gokana Inlera na isteku 28. minuta...

U nastavku, upisali su se i ponajbolji igrači Napolija ove sezone (Gonsalo Iguain nije igrao zbog povrede) - Hose Kaljehon je povisio na 3:0, a Marek Hamšik postavio konačan rezultat.

Parma je upisala drugu pobjedu u Seriji A, a do tri boda protiv Sasuola (3:1) predvodio je Antonio Kasano - bivši napadač Intera je dao gol i dva puta asistirao.

Parma je vodila (gol Paladina), a onda je golman Mirante napravio penal i dobio crveni karton.

Gosti su poravnali, imali i dvije velike šanse s igračem više da povedu (nijednom nisu imali prednost u ovih sedam kola), ali ih je Fantantonio kaznio. Prvo je centrirao Roziju za 2:1, a onda i iskoristio veliku šansu da obezbijedi trijumf.

Đanpjero Gasperini je na debiju na klupi Đenove osvojio bod u Kataniji (1:1), Sampdorija i Torino su remizirali (2:2), dok je Udineze bio bolji od Kaljarija (2:0).

Verona je bila furiozna u Bolonji i slavila je sa ubjedljivih 4:1.

Juventus - Milan 3:2 (Pirlo 15, Đovinko 69, Kjelini 75 - Muntari 1, 90)

Lacio - Fiorentina 0:0

Udineze - Kaljari 2:0 (Danilo 34, Di Natale 54)

Napoli - Livorno 4:0 (Pandev 3, Inler 26, Kaljehon 54, Hamšik 83)

Sampdorija - Torino 2:2 (Sansone 41, Eder (penal) 90+3)

Katanija - Đenova 1:1 (Barijentos 60 - Legrotalje (autogol) 87)

Parma - Sasuolo 3:1 (Paladino 32, Rozi 70, Kasano 76 - Berardi (penal) 45+6)

Bolonja - Verona 1:4 (Dijamanti (penal) 52 - Kaćatore 22, Iturbe 29, Toni 56, Žoržinjo 90+3)