Remi u derbiju, prvi poraz "milionera"

Vicešampion izgubio u Menhengladbahu sa 2:0, iako je u prvom poluvremenu dominirao i imao veliki broj prilika
Ažurirano: 05.10.2013. 18:53h

Bajern je lider, uprkos remiju u Leverkuzenu, ukupno drugom u šampionatu.

Šampion je igrao 1:1 protiv Bajera na "Baj areni", ali mu je ovog puta to bilo dovoljno da se osami na vrhu zahvaljujući porazu Borusije Dortmund u Menhengladbahu.

Bavarci su bili bolji rival protiv "farmaceuta", domaćin je imao svega tri šuta u okvir gola, ali mu je i to bilo dovoljno - pogodio je Sidni Sam u 31, samo dva minuta pošto je Bajern poveo golom Tonija Krosa.

A, Borusija iz Dortmunda je posustala, i to protiv imenjaka - tim Jirgena Klopa je u Menhengladbahu poražen sa 2:0 i to mu je prvi poraz u Bundes ligi ove sezone.

Bila je to tipična utakmica "milionera" za njemačke prilike, jer je 60 minuta potpuno dominirao (u prvom poluvremenu imao tri velike šanse), ali se sve promijenilo u nastavku.

Domaćin je trijumf najavio deset minuta prije kraja kada je Mats Humels napravio faul za penal i crveni karton nad Nortvajtom, a novi njemački reprezentativac Maks Kruze pogodio sa bijele tačke...

Vicešampion Evrope je nakon toga teško mogao naprijed, a dotukao ga je Rafael - Brazilac je u 86. postavio konačan rezultat nakon asistencije Huana Aranga.

Šalke je slavio kod kuće protiv Augsburga (4:1), dok je prvi trijumf u ligi upisao Braunšvajg.

Ekipa koja je do sada imala svega bod u sedam kola je slavila u Volfsburgu (2:0) golovima Belarabija i Kumbele.

Majnc je u sudijskoj nadoknadi spasao bod protiv Hofenhajma (2:2), dok su Štutgart i Verder remizirali (1:1).

Borusija M. - Borusija D. 2:0 (Kruze (penal) 81, Rafael 87)

Majnc - Hofenhajm 2:2 (Čupo-Moting 82, Noveski 90+3 - Foland 14, Firmino 22)

Šalke - Augsburg 4:1 (Boateng (penal) 16, Salai 28, 78, Mejer 86 - Molders 10)

Štutgart - Verder 1:1 (Harnik 5 - Petersen 37)

Volfsburg - Braunšvajg 0:2 (Belarabi 31, Kumbela 86)

Bajer - Bajern 1:1 (Sam 31 - Kros 29)