CSKA bolji od Plzenja

Ekipa CSKA iz Moskve osvojila prve bodove u grupi H nakon pobjede nad češkim Plzenjom u Sankt Peterburgu (3:2)
CSKA, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.10.2013. 18:46h

Fudbaleri CSKA iz Moskve pobijeli su Viktoriju Plzenj sa 3:2 u prvom meču današnjeg programa Lige šampiona.

Meč koji je zbog velikih kiša u Moskvi igran na stadionu "Petrovski" u Sankt Peterburgu obilježio je veliki preokret ruskog tima u prvom poluvremenu, te nevjerovatne greške dva golmana u nastavku.

Česi su poveli preko Františeka Rajotala u 4. minutu, ali su Rusi golovima Zorana Tošića u 19. i Kejsuke Honde u 29. vratili došli u vođstvo već nakon pola sata igre.

Nevjerovatan kiks golmana gostiju Kozačika, kome je lopta prošla ispod noge kada mu je vratio njegov fudbaler, lansirala je "armejce" ka pobjedi, ali je uzvratio golman CSKA Akinfejev, koji je izboksovao loptu u svog igrača za 3:2 i neizvjesnost u finišu.

Moskovljani su ipak sačuvali 3:2 i osvojili prvo mjesto u grupi, dok je Plzenj ostao na nuli.

U drugom meču grupe D večeras se sastaju Mančester siti i Bajern.