Budućnosti opet prijala "Trešnjica", Mogrenu samo bod protiv Mornara

Napadač Zete Petar Orlandić sa sedam golova najbolji je strijelac lige i nakon nekompletnog 9. kola
6 komentar(a)
Orahovac, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 28.09.2013. 15:36h

Budućnost je nastavila seriju na "Trešnjicu" - golom Hočka u 65. minutu, "plavi" su šesti put u posljednjih osam mečeva (uz dva remija) savladali Zetu u gostima.

To je četvrta pobjeda Budućnosti ove sezone, te četvrti poraz Zete.

Iako je vodio 2:0 na poluvremenu, Mogren nije uspio da osvoji tri boda protiv Mornara, pa su Budvani morali da se zadovolje četvrtim uzastopnim remijem.

Domaćin je poveo golom Gorana Vujovića u 11, dok je na 2:0 povisio Mirko Radišić u 17. minutu.

Na 2:1 smanjio je Luka Rotković u 55, a isti igrač postavio je konačan rezultat u 86. minutu.

Petrovac je u Podgorici savladao Mladost 2:1, golovima Ivana Pejakovića u 45. i Stefana Kruščića u trećem minute sudijske nadoknade vremena.

Jedini pogodak za Mladost postigao je Vladimir Savićević u 41. minutu.

Seriju pobjeda nastavio je Rudar, koji je u Pljevljima savladao Dečić 2:1.

Ekipa iz Tuzi, koja je i nakon devetog kola bez pobjede ove sezone, povela je autoglom Nemanje Mijuškovića u 32. minutu.

Izjednačio je Nedjeljko Vlahović iz jedanaesterca u 72, a pobjedu domaćinu, treću uzastopnu, donio je Jovan Šljivančanin u 87. minutu.

Najubjedljiviju pobjedu u ovom kolu ostvario je Lovćen, koji je na Cetinju trijumfovao u duelu sa ekipom Grblja iz Radanovića 4:0.

Lovćen je do treće pobjede ove sezone došao golovima Vuka Martinovića u 3, Luke Merdovića u 35, Blaža Perutovića 41. i Dejana Bogdanovića u 75. minutu.

Cetinjski meč počeo je sa 17 minuta zakašnjenja, jer je gostujući tim zbog saobraćajne nesreće na Cetinju kasnio.

U derbiju kola, sjutra u Nikšiću od 15 časova, sastaće se Čelik i zvanični šampion, Sutjeska.

Orlandić i dalje najbolji strijelac

Napadač Zete Petar Orlandić sa sedam postignutih golova najbolji je strijelac lige i nakon nekompletnog devetog kola.

Napadači Čelika Darko Zorić i Mornara Luka Rotkovića postigli su po pet, a po gol manje Darko Isidorović iz Sutjeske i Nikola Vujović iz Mogrena.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se Ivan Delić iz Grblja, Srđan Radonjić iz Sutjeske, fudbaler Čelika Ivan Ivanović i igrač Mornara Danilo Tomić.

Najbolji strijelac Telekom Prve lige od ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Radio Crne Gore 2014. godine, kada će i biti dodijeljen trofej, slavi 70 godina postojanja.

REZULTATI 9. KOLA:

RUDAR - DEČIĆ 2:1 (0:1)

Vlahović (penal) 72, Šljivančanin 87 - Mijušković (autogol) 32.

ZETA - BUDUĆNOST 0:1 (0:0)

Hočko 65.

LOVĆEN - GRBALJ 4:0 (3:0) (meč je počeo sa 17 minuta zakašnjenja, jer su gosti stigli kasnije zbog saobraćajne nesreće na Cetinju)

Martinović 3, Merdović 35, Perutović 41, Bogdanović 75.

MLADOST - PETROVAC 1:2 (1:1)