50 pregleda 0 komentar(a)
Petrovac, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 22.09.2013. 08:39h

Fudbaleri Lovćena još nisu uspjeli da razbiju maler domaćeg terena - poslije Čelika i Mogrena, tri boda sa Obilća poljane odnio je i Petrovac.

U ne pretjerano zanimljivom meču, Petrovčani su prvi zaprijetili i to već u 7. minutu - Ivan Pejaković je nakon odličnog prodora dodao loptu Aleksandru Vujačiću, koji se nije najbolje snašao u dobroj poziciji.

Vujačić se, ipak, ispravio u 29. minutu - nakon auta koji je izveo Nikola Čelebić i ubačene lopte glavom Vladimira Vujovića, napadač Petrovca nije pogriješio - 0:1.

Lovćen je poslije minusa pokušao da preuzme inicijativu, ali maltene bez ijedne prave šanse za gol. Drugo poluvrijeme je, naime, bilo još nezanimljivije od prvih 45 minuta. Petrovčani su znalački sačuvali vođstvo za drugo uzastopno slavlje u gostima (i protiv Rudara su slavili 1:0) i skok na tabeli.

"Opet smo ponovili greške iz prethodnih mečeva. Iz jedne takve smo primili gol. Nikako nismo uspijevali da dođemo do prave šanse pa Petrovčani nisu imali puno problema da sačuvaju prednost", kazao je razočarani trener Lovćena Mojaš Radonjić.

Na drugoj strani, u taboru Petrovčana, zadovoljstvo.

"Uzdali smo se u tradiciju. Uvijek igramo dobro na Cetinju, tako je bilo i ovog puta. Više smo željeli pobjedu i smatram da smo je i zaslužili", kazao je pomoćni trener gostiju Rudolf Marčić.

Lovćen - Petrovac 0:1 (0:1)

Cetinje - Stadion “Obilića poljana”. Gledalaca: oko 250. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Veselin Radunović (Nikšić) i Nikola Radulović (Podgorica). Stijelac: Vujačić u 29. minutu. Žuti kartoni: Martinović, Tatar, Radović, Brnović (Lovćen).

Lovćen: Dragojević -, Mirković 6, Martinović 6, Tatar 6, Damjanović 6, Vukčević 6 (Radunović 6), Radović 6, Halilović 7 (Bogdanović 7), Merdović 6 (Vušurović), Stojanović 6, Brnović 6.

Petrovac: Popović 7,5, Mrvaljević 7 (Leverda), Šofranac 7,5, Pejaković 7,5 (Muhović), Golubović 7, Vujačić 8, Marković 7,5 (Jablan), Čelebić 7, Vujović 7,5, Ivanović 7, Lakić 7.