Svonsi deklasirao Valensiju, Černomorec slavio u Zagrebu

U grupi E Fiorentina je zabilježila sigurnu pobjedu protiv portugalske Fereire (3:0), a crnogorski reprezentativac Marko Bakić proveo je na terenu posljednjih 15 minuta
6 komentar(a)
Svonsi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.09.2013. 20:49h

Fudbaleri Svonsija nokautirali su Valensiju na “Mestalji” (3:0), u prvom kolu A grupe Lige Evrope. Golove za Velšane, koji su od 10. minuta imali igrača više (isključenje Ramija) postigli su Boni u 15, Miću u 58. i De Guzman u 62. minutu. Treneru Valensije Miroslavu Đukiću tako se smiješi otkaz nakon očajnog početka sezone.

U grupi B, umjesto favorita PSV-a i zagerbačkog Dinama, radovali su se Ludogorec i Černomorec! Bugari su šokirali Holanđane na “Filips areni” i slavili 2:0 golovima Bezjaka i Misiđana, dok su Ukrajinci preokrenuli protiv Dinama preko Antonov i Đa Đeđe. Fatos Bećiraj ušao je u 74. minutu, ali nije pomogao “modrima” da izbjegnu poraz.

U grupi E, Fiorentina je zabilježila sigurnu pobjedu protiv portugalske Fereire (3:0, golovi Rodrigeza, Matosa i Rosija), a crnogorski reprezentativac Marko Bakić proveo je na terenu posljednjih 15 minuta. Stefan Savić se tek oporavio od povrede, ali trener Montela nije želio da rizikuje.

Igrao je i bivši napadač Budućnosti Adrmir Adrović, koji je proveo svih 90 minuta na terenu u minimalnom porazu Pandurija od ukrajinskog Dnjepra (gol Rotana).

Sreće nije imao ni Branko Bošković, koji je poražen sa bečim Rapidom (1:0) na gostovanju Tunu. Crnogorski reprezentativac igrao je 80 minuta.

Totenhem je bez problema odradio duel sa Trabzonom (3:0, dva gola Defoa i jedan Eriksena), dok je Sevilja preko Vitola i Gameira u nastavku slomila otpor Eštorila u Portugalu.

Rezultati i strijelci 1. kola Lige Evrope:

Grupa A

Sent Galen - Kuban 2:0 (Karanović 56, 76)

Valensija - Svonsi 0:3 (Vilfred 15, Miču 58, De Guzman 62)

Grupa B

Dinamo Zagreb - Černomorec 1:2 (Fernandes 43 - Antonov 62, Đa Đeđe 65)

PSV - Ludogorec 0:2 (Bezjak 60, Misiđan 74)

Grupa C

Salcburg - Elfsborg 4:0 (Alan 36, Sorijano 45. penal, 69, 79)

Standard - Esbjerg 1:2 (Mujangi 74 - Van Buren 63, Bakenga 90+5)

Grupa D

Maribor - Rubin 2:5 (Mileč 35, Fajić 73 - Karadeniz 23, Marsano 27, Eremenko 69, Rondon 90, Razancev 90+3)

Varegem - Vigan 0:0

Grupa E

Fiorentina - Pasoš Fereira 3:0 (Rodriguez 30, Matos 67, Rosi 76)

Panduri - Dnjepar 0:1 (Rotan 38)

Grupa F

Ajntraht Frankfurt - Bordo 3:0 (Kadlec 4, Rus 16, Đakpa 52)

Makabi Tel Aviv - APOEL 0:0

Grupa G

Dinamo Kijev - Genk 0:1 (Gorijus 62)

Tun - Rapid Beč 1:0 (K.Šnojvli 35)

Grupa H

Estoril - Sevilja 1:2 (Migel 61 - Vitolo 59, Gameiro 77),

Frajburg - Liberec 2:2 (Šuster 23(penal), Mehmedi 35 - Kalitvincev 67, Rabusic 74)

Grupa I

Betis - Lion 0:0

Gimaraeš - Rijeka 4:0 (Abdulaje 36, Plang 48, Mazu 68(penal), Andre 81)

Grupa J

Apolon - Trabzon 1:2 (Sangoj 18(pen) - Maluda 19, Erdogan 86)

Lacio - Legija 1:0 (Ernaneš 53)

Grupa K

Šerif - Anži 0:0

Totenhem - Tromso 3:0 (Defo 21, 29, Eriksen 86)

Grupa L

Makabi Haifa - AZ Alkmar 0:1 (Gudmundson 71)

PAOK - Šahtjor Karagandi 2:1 (Atanasiadis 75, Vukić 90 (penal) - Kanas 50(penal))