Jezero eliminisalo Sutjesku!

Mogren bez problema eliminisao Arsenal, Lovćen minimalno savladao Zoru, dok je Zeta tek nakon penala izbacila Berane
50 pregleda 12 komentar(a)
sutjeska, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.09.2013. 17:07h

Fudbaleri Sutjeke ponovo su u centru pažnje, ali ne zbog osvojene titule, utakmice u kvalifikacijama za Ligu šampiona, početka ili prekida štrajka... Razlog je nešto drugo - aktuelni šampion eliminisan je u prvoj rundi Kupa, i to od drugoligaša Jezera!

Domaćin je senzacionalno slavio u Plavu sa 2:1, nakon velikog preokreta koji je viđen u posljednjih osam minuta. Nikšićani su poveli u 80. minutu golom Isidorovića, ali je ekipa Jezera golovima Japanca Takade u 82. i 89. minutu potpisala prolaz u narednu rundu i šokantnu eliminaciju Sutjeske.

Izabranici Dragana Radojičića tako su doživjeli veliki neuspjeh već na na startu sezone i ostaje im samo prvenstvo da opravdaju velike ambicije.

Za razliku od Sutjeske, Mogren se nije kockao, već je bez problema prebrodio gostovanje Arsenalu u Tivtu i sa četiri gola proslavio plasman u osminu finala.

Brano Milačić je kombinovao tim, ali je razlika u kvalitetu bila velika - pogodili su Đurović, Đuranović, Kalezić i Racković.

Umalo se dogodilo da još jedan prvoligaš takmičenje u Kupu završi u prvoj rundi na sjeveru Crne Gore - Zeta je, naime, tek nakon penala slavila protiv Berana na Gradskom stadionu.

U meču punom preokreta Zeta je dva puta imala po dva gola minusa, ali je golovima Kukuličića u 64. i Dujkovića u 69. minutu osigurala penale.

Jedanaesterci su se posrećili i Dečiću, protiv drugoligaša Koma, baš kao i Zabjelu na gostovanju Jedinstvu.

Za patnje Rudara u prvenstvu platio je trećeligaš Hajduk (7:0), dok je Lovćen na Cetinju tek na startu nastavka slomio otpor Zore.