Hofenhajm pobijedio Borusiju Mehendgladbah

Kevin Foland, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.09.2013. 17:17h

Hofenhajm je danas pobijedio Borusiju iz Mehengladbaha sa 2:1 i tako zabilježio prvu pobjedu na domaćem terenu u dosadašnjih pet kola Bundeslige.

Prvi gol postigao je Antoni Modeste na kraju prvog poluvremena. Drugi gol je na asistenciju Modestea postigao Kevin Foland, koji je pogodio stativu u 5. minutu.

Rezervista Mehengladbaha Branimir Hrgota je smanjio prednost u 75. minutu, čime je utakmica ušla u napetu završnicu. Hrgota, Maks Kruse i Rafael su bili blizu izjednačenja, ali nisu uspeli da postignu izjednačujući pogodak.

Hofenhajm je na 7. mjestu sa po dvije pobjede i dvije neriješene utakmice i jednim porazom, dok je Mehengladbah na 11. mjestu s dvije pobjede i tri poraza.