Šestica Borusije, Bajern rutinski

"Milioneri" deklasirali Hamburger sa 6:2 i upisali 5. pobjedu u isto toliko utakmica u ligi
Ažurirano: 14.09.2013. 18:53h

Borusija je i nakon pet kola usamljena na vrhu, pošto je i duel na "Signal Iduna parku" protiv Hamburgera odradila bez greške - "milioneri" su slavili sa 5:2 i potvrdili stopostotan učinak na startu Bundes lige.

Sastav Jirgena Klopa je prvo poveo sa 2:0 (strijelci Pjer-Emerik Obamejang i Henrih Mhitarjan), potom je HSV stigao do 2:2, ali je žuto-crna mašinerija u samo 17 minuta počistila protivnika.

Obamejang je pogodio i drugi put, onda asistirao Robertu Levandovskom, a goleadu su kompletirali Marko Rojs i opet Levandovski.

Ni Bajern nije imao problema sa Hanoverom, iako su gosti na "Alijanc areni" sve do 51. minuta uspješno čuvali gol - Bavarci su na kraju slavili sa 2:0, a strijelci su bili Mario Mandžukić i Frenk Riberi.

"Nisam potpuno zadovoljan, ali činjenica je da se veliki broj igrača tek vratio iz reprezentacija. Imali smo problema, Hanover je igrao dobro, i tek smo bili na visokom nivou nakon što smo postigli prvi gol", rekao je Pep Gvardiola.

Četvrti trijumf je upisao i Bajer iz Leverkuzena koji je na "Baj areni" slomio otpor Volfsburga (3:1), a napokon se radovao i Šalke - sastav iz Gelzenkirhena je trijumfovao u Majncu sa 1:0 i time prekinuo seriju od tri meča bez pobjede.

Jedini gol pred 34 hiljade domaćih navijača dao je bivši igrač Milana Kevin-Prins Boateng...

Ajntraht je u Bremenu ponizio Verder sa 3:0, dok je Augsburg golom Tobijasa Vernera savladao Frajburg kod kuće.

Augsburg - Frajburg 2:1 (Altintop 62, Verner 89 - Mehmedi 46)

Bajer - Volfsburg 3:1 (Sam 24, Kisling 65, 90 - Olić 39)

Bajern - Hanover 2:0 (Mandžukić 51, Riberi 64)

Majnc - Šalke 0:1 (Boateng 34)

Verder - Ajntraht 0:3 (Kadlec 14, 34, Predl (autogol) 77)

Borusija D. - Hamburger 6:2 (Obamejang 19, 65, Mhitarjan 23, Levandovski 73, 82, Rojs 75 - Lam 27, Vesterman 50)