Jovetić debitovao u remiju, Čelzi izgubio na "Gudisonu"

9 komentar(a)
Ažurirano: 14.09.2013. 19:00h

Stevan Jovetić je odigrao prve minute u dresu Mančester sitija, ali sve je bilo uzalud - "građani" su mogli samo do 0:0 protiv žilavog Stouka na "Britaniji".

Crnogorski napadač je na terenu bio do 63. minuta (počeo u tandemu sa Alvarom Negredom), a tada ga je Manuel Pelegrini zamijenio i dao šansu Serhiju Agueru.

Međutim, Sitiju nije ni tako išlo, pa je upisao prvi remi u sezoni, uz dvije pobjede i poraz.

Drugi crnogorski internacionalac, Elsad Zverotić, bio je na klupi Fulama u remiju londonskog kluba protiv Vest Broma (1:1).

Fulam je vodio od 22. minuta (strijelac Sidvel), a remi gostima iz Birmingema je donio Mekoli u 93. minutu...

Arsenal je savladao Sanderlend u gostima sa 3:1, a dvostruki strijelac je bio Aron Ramzi.

Mesut Ozil je debitovao i pokazao da je pojačanje - asistirao je kod prvog pogotka (dao ga je Olivije Žiru), a onda i kod trećeg počeo akciju kada je pobjednika riješio Ramzi.

A, Mančester junajted je pobijedio Kristal palas sa 2:0 i došao do drugog trijumfa u sezoni.

Meč je, međutim, odredila greška sudije Mosa koji je u finišu prvog poluvremena dosudio penal i crveni karton Dikgačoju iako je napravio faul van kaznenog prostora u duelu sa Ešlijem Jangom.

Siguran sa bijele je bio Robin van Persi, a u drugom poluvremenu je pogodio i Vejn Runi iz slobodnog udarca

Za "đavole" je debitovao Maruan Felaini, novo pojačanje iz Evertona, koji je u 62. minutu zamijenio Brazilca Andersona.

Žoze Murinjo je izgubio prvi put u Engleskoj po povratku - bolji od Čelzija je bio Everton na "Gudisonu", a jedini gol je dao Stiven Nejsmit u prvom minutu sudijske nadoknade.

Mančester junajted - Kristal Palas 2:0