Danijel Staridž i Brendan Rodžers, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 13.09.2013. 17:44h

Danijel Staridž i Brendan Rodžers izabrani su za igrača i trenera Premijer lige u avgustu.

Izbor je očekivan s obzirom da je Liverpul prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom u prva tri kola.

"Redsi” su sve tri utakmice, kod kuće protiv Stouka i Mančester junajteda, kao i u gostima protiv Aston Vile dobio minimalnim rezultatom (1:0).

U sve tri utakmice je gol odluke dao Staridž i to sva tri puta u već u prvom poluvremenu, pa ne čudi da je njemu pripala nagrada za najboljeg igrača mjeseca, prvi put u karijeri.

Treću pobjedu, u derbiju protiv "crvenih đavola” na "Enfield roudu", Liverpul je ostvario 1. septembra, ali se može pretpostaviti da je i ona uzeta u obzir pri dodjeli nagrade.

Rodžers je drugi put u karijeri dobio nagradu za menadžera mjeseca, ali prvi put od kada je preuzeo Liverpul.

Njegova ekipa je jedina u ligi bez primljenog gola u prva tri kola, a u ponedjeljak gostuje Svonsiju, koji je Rodžers vodi prije „redsa”.

Staridž, koji je na mjestu vođe napada dobio priliku umjesto suspendovanog Luisa Suareza, je pod znakom pitanja za duel 4. kola zbog povrede mišića.