Omladinci pali u sudijskoj nadoknadi protiv Makedonije

Miljenović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 08.09.2013. 16:24h

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Strumici od Makedonije 2:1, u utakmici drugog kola kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo.

To je prvi poraz crnogorskih omladinaca u 12. kvalifikacionoj grupi, nakon startnog trijumfa protiv vršnjaka iz Farskih Ostrva 5:0.

Makedonija je ostvarila prvu pobjedu, a u prvom kolu izgubila je od Turske 4:1.

Domaćin je poveo golom Darka Velkoskog u 12. minutu. Izjednačio je Stefan Milošević u 64, a pobjedu domaćinu donio je Kristijan Kostovski u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

U drugom meču ovog kola Turska je savladala Farska Ostrva 2:0 i ostvarila drugi trijumf.

Crna Gora će u trećem kolu, u srijedu u 16 sati, igrati sa Turskom.

Plasman u narednu rundu kvalifikacija izboriće dvije najbolje selekcije iz grupe.