Kolumbija stigla Argentinu

Obje reprezentacije su iz 13 utakmica sakupile po 26 bodova, ali Argentina je prva zbog bolje gol razlike.
1 komentar(a)
Džejms Rodriges, Foto: Beta AP
Ažurirano: 07.09.2013. 08:58h

Golom Džejmsa Rodrigesa u 31. minutu, Kolumbija je u Barankilji savladala Ekvador 1:0 i izjednačila se po broju bodova sa Argentinom koja se nalazi na čelu tabele južnoameričke zone kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Samo dva boda manje od vodećeg dvojca ima Čile koji je pobijedio Venecuelu sa 3:0, golovima Eduarda Vargasa, Markosa Gonzalesa i Artura Vidala.

Značajan trijumf ostvario je Urugvaj koji je u Limi pobijedio Peru sa 2:1.

Najubedljiviji utisak u nastavku južnoameričkih kvalifikacija ostavio je Paragvaj, deklasiravši Boliviju sa 4:0.

Brazil kao domaćin narednog Svjetskog prvenstva ne učestvuje u kvalifikacija. Direktno pravo učešća na Mundijalu iz južnoameričke zone steći će četiri prvoplasirane reprezentacije, dok će peta igrati baraž.

Peru - Urugvaj 1:2 (0:1)