Ljajić se već isplaćuje Romi

Doskorašnji igrač Fiorentine je debitovao u 52. minutu utakmice sa Veronom pri rezultatu 0:0, a već u 67. je odličnim šutem sa 25 metara potvrdio pobjedu „vučice” golom za 3:0
50 pregleda 0 komentar(a)
Adem Ljajić i Miralem Pjanić, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.09.2013. 23:04h

Roma je prodala Pabla Osvalda i Erika Lamelu, ali je povukla pravi potez kada je dovela Adema Ljajića. Doskorašnji igrač Fiorentine je debitovao u 52. minutu utakmice sa Veronom pri rezultatu 0:0, a već u 67. je odličnim šutem sa 25 metara potvrdio pobjedu „vučice” golom za 3:0.

U međuvremenu, Kaćatore je postigao autogol poslije centaršuta Majkona, a Miralem Pjanić napravio potez za TV špice, kada je majstorskim lobom zatresao mrežu Rafaela.

"Pokazali smo da smo veoma jaki i da je realno da se domognemo Evrope. Verona se branila dobro, ali smo brzo stekli prednost i sačuvali je. Želim da još jednom pozdravim sve moje bivše saigrače iz Fiorentine, ali sada sam u Romi i srećan sam ovdje", rekao je Ljajić nakon meča.

Inter je oživio pod komandom Valtera Macarija i lagano slavio u Kataniji (3:0), a i drugi velikan iz grada mode je uhvatio ritam - nakon što je protiv PSV-a izborio plasman u Ligu šampiona, Milan je savladao Kaljari sa 3:1.

Tokom utakmice na „San Siru”, stigla je toliko čekana vijest - potpredsjednik Adrijano Galijani je u Madridu dogovorio povratak Kake, koji će danas potpisati dvogodišnji ugovor.

"Već imamo sjajnu ekipu, a ako dođe Kaka bićemo još bolji", rekao je Mario Baloteli, koji je zaključio listu strijelaca u 62. minutu.

Za „rosonere” je debitovao povratnik Alesandro Matri.

Tri dana pošto je jedva preživjela revanš sa Grashopersom u Ligi Evrope, Fiorentina je protutnjala Đenovom i savladala „grifone” sa 5:2. Po dva gola su postigli novi napadači „viole”, Đuzepe Rosi i Mario Gomes.

Stefan Savić i Marko Bakić su sa klupe gledali „petardu” saigrača.

Rezultati 2. kola

Roma - Verona 3:0 (Kaćatore 56. (autogol), Pjanić 59, Ljajić 66)

Atalanta - Torino 2:0 (Stendardo 57, Lukini 81)

Bolonja - Sampdorija 2:2 (Moskardeli 41, Kone 64 - Eder 25, Gabjadini 72)

Katanija - Inter 0:3 (Palasio 19, Nagatomo 56, Alvares 80)

Đenova - Fiorentina 2:5 (Đilardino 54, Lodi 60. (penal) - Akvilani 10, Rosi 14, 55, Gomes 41, 90. (penal))

Milan - Kaljari 3:1 (Robinjo 8, Mekses 30, Baloteli 62 - Sau 33)

Sasuolo - Livorno 1:4 (Zaza 66 - Greko 43, Emeghara 69, 85, Paulinjo 75)

Udineze - Parma 3:1 (Badu 11, Orto 72, Murijel 89. (penal) - Kasano 83)