Osveta "lake konjice"

Nakon pobjede od 2:1 u prvom prijateljskom duelu u Budimpešti, naši su kadeti danas od istog rivala izgubili sa 3:0
Ažurirano: 29.08.2013. 13:47h

Nakon pobjede od 2:1 u prvom prijateljskom duelu na trening kampu FS Mađarske u Budimpešti, naši su kadeti danas od istog rivala izgubili sa 3:0. Mađari su meč riješili već u prvom dijelu, kada su dva puta zatresli mrežu našeg gola.

A ubjedljivom porazu kumovale su propuštene šanse izabrtanika Borisa Ljutice, jer je Camaj već u 5. minutu pogodio stativu nakon sjajnog dopdavanja Šarkića. Preko Burzanovića i Popovića naša kadetska slekecija je imala još dvije šanse, prije nego su Mađari u 20. minutu poveli. Damaždi je iz blizine poslao lopštu iza leđa Vuksanovića, nakon sjajne akcije po lijevoj strani.

Nakon vodećeg pogotka Mađari su preuzeli kontrolu igre i u 27. minutu su preko Korožmana duplirali prednost.

Nastavak nije donio previše uzbuđenja pred oba gola, ali su Mađari opet uspjeli d aprobiju lijevuz stranu a peter je postavio konačan rezulztata nakon sjajne akcije Forgaša.

"Poslije odigrane noćne utakmice u utorak koja je protekla u jakom ritmu i sa mnogo bespoštednih duela, odigrali smo revanš u kojem je domaćin upisao zasluženu pobjedu. Dobro smo otvorili meč, u prvih 20. minuta imali tri izgledne šanse, kao potvrda naše domijacije u tom dijelu igre. Za propuštene prilike bili smo kažnjeni nakon grešaka naše odbrane. U drugom poluvremenu probali smo ulaskom igrača sa klupe da preokrenemo tok utakmice ali to nije dalo željeni rezultat kao na meču odgiranom u utorak", kazao je Ljutica.

"Ostaje nam da ispravimo slabosti uočene na drugoj utakmici do početka kvalifikacija a odličan putokaz nam je prvi meč sa kvalitetnim protivnikom kada smo bili apsolutno dominantni i upisali zaslužen trijumf", rekao je Ljutica.

Mađarska - Crna Gora 3:0

Budimpešta - Trening kamp FS Mađarske. Gledalaca: oko 200. Sudija: Katalina Kulčan (Mađarska). Strijelci: Aleks Damaždi 20,Kevin Korožman 27, i Bence Peter 53. minut (Mađarska).Žuti kartoni: Atila Haris, Aleks Damaždi, Airton de Oliveira (Mađarska), Božidar Đukić, Balša Boričić (Crna Gora)

Mađarska: Barna Major, Mate Katona, Đeorđi Hursan, Ričard Dudaš (Bence Peter), Bonifas Čonka, Atila Haris, Aleks Damždi (Peter Forgaš (Ištvan Šatmari), Bence Pavković, Kevin Korožman, Airton de Oliveira (Adam Gogič), Roland Salai.

Crna Gora: Milisav Vuksanović (Matija Šarkić), Stefan Knežević, Božidar Đukić (Petar Šušić), Blagoje Đurković, Balša Boričić (Miomir Đuričković), Driton Camaj (Zoran Petrović), Marko Burzanović (Mihailo Perović), Nikola Vujnović, Nikola Popović, Bojan Magud (Danilo Marković), Oliver Šarkić (Vuk Orlandić).