Budućnost pobjedom otvorila stadion u Petrovcu, Grbalj šokirao Sutjesku

Mogren slavio protiv Zete sa 4:3, Čelik na volšeban način ostao bez pobjede u Tuzima nakon dva primljena gola u nadoknadi
11 komentar(a)
Ažurirano: 28.08.2013. 17:23h

Mnogo uzbuđenja i 18 golova, od čega čak osam posljednjim minutima, obilježili su 4. kolo Telekom 1. CFL.

Najinteresentnije je bilo u Tuzima, gdje je Čelik na volšeban način ostao bez pobjede, pokvarivši stoprocentan učinak koji je imao do ovog kola. "Metalurzi" su, naime, do posljednjih trenutaka meča vodili 2:0, a onda su sudijskoj nadoknadi dozvolili domaćinu da postigne dva gola za konačnih 2:2. Izjednačujućem golu Novovića prethodila je nevjerovatna greška golmana Čelika Akovića.

Veliko iznenađenje i Nikšiću, Grbalj je golom Igora Radusinovića, takođe u posljednjem minutu, savladao šampiona Sutjesku i napravio gužvu u gornjem dijelu tabele. Aktuelni šampion tako je doživio prvi poraz u novoj sezoni.

Budućnost je, neočekivano, napunila mrežu Petrovca u drugom poluvremenu i prvom ovosezonskom pobjedom otvorila renovirani stadion pod Malim brdom. Domaćin se ispromašivao u prvom poluvremenu, a Podgoričani preko Nikača (dva gola) i mladog Ilinčića do vrha napunili mrežu Petrovčana u nastavku. Izabranici Nenada Vukčevića tako su nadoknadili izgubljene bodove iz prva tri kola i iskupili se za poraz od Mornara prošle subote.

Mogren je u goleadi srušio lošu tradiciju protiv Zete (4:3), ali utakmica nije obilovala neizvjesnošću kao što to pokazuje konačan rezultat - Budvani su, naime, imali vođstvo od 4:0, a onda se opustili i dozvolili gostima da u finišu postignu tri gola.

Neočekivan rezultat i na Starom aerodromu, Lovćen je zabilježio prvu pobjedu ove sezone i nanio Mladosti drugi uzastopni poraz.

Golova nije bilo jedino u Baru, gdje je su remizirali Mornar i Rudar.

PETROVAC - BUDUĆNOST 1:3

Dalibor Đukić 90+1 - Darko Nikač 56, 85, Marko Ilinčić 79.

MOGREN - ZETA 4:3

Nikola Vujović 8, 37, Goran Vujović 52, Milan Đurišić 64. - Boris Došljak 75, Petar Orlandić 88, 90 (penal)

DEČIĆ - ČELIK 2:2

Edin Lekić 90+2, Milivoje Novović 90+3 - Miloš Đalac 42, Milovan Nikolić 88.

SUTJESKA - GRBALJ 0:1