Barselona se mučila, rapsodija Atletika

Katalonce spasio defanzivac Adrijano golom u 44. minutu sa 20-tak metara. Madriđani pregazili Rajo Valjekano
56 pregleda 1 komentar(a)
Adrijano, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.08.2013. 21:32h

Barselona je uz dosta muke minimalno savladala Malagu.

Došli su Katalonci kao veliki favoriti na “La Rosaledu”, iako u timu nije bilo povrijeđenog Lea Mesija.

Herardo Martino je odlučio da na klupi ostavi Danija Alveša i Nejmara.

Gosti su, po običaju, imali veći posjedi lopte, ali nisu pronalazili put do gola domaćina.

Jedinu pravu šansu u prvom poluvremenu stvorili su u 36. minutu nakon ofsajda, kada je Sesk Fabregas asistirao Aleksisu Sančezu.

Međutim, pravda je zadovoljena time Vili Kabaljero odbranio.

Odluka je plala u 44. minutu. Adrijano se odlučio na šut sa 20-tak metara, a lopta je prošla preko ruke čuvara mreže Mamkage.

U nastavku je Barselona pokušavala da poveća prednost, ali bez rezultata, zbog čega su mogli biti kažnjeni.

Prvo je 17-godišnji Fabris Olinga pogodio stativu (68. minutu), a u zaostavnom vremenu Sebastijan Fernandez je sa pet metara glavom pogodio Viktora Valdesa.

Atletiko se poigravao sa Rajom Valjekanom na “Visente Kalderonu”.

Ekipa Dijega Simeonea je pitanje pobjednika riješila za svega 18 minuta.

Prvo je Raul Garsija na asistenciju Gabija “načeo” goste, a potom su pogodili Dijego Kosta i Arda Turan za 3:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Nastavio je domaći tim sa sjajnom igrom i u nastvaku.

Ređale su se šanse pred golom Davida Kobenja, koji je još dva puta vadio loptu iz mreže.

U 53. minutu Tijago je postigao lijep gol udarcem glavom nakon centaršuta Turana, a tačku je stavio onaj ko je i otvorio goleadu - Raul Garsija u 90. minutu.

Koliko je Atletiko bio dominantan pokazuje i podatak da je Rajo Valjekano prvi udarac uputio u 85. minutu.

"Zadovoljan sam kako smo igrali, pritiskali smo rivala od starta, nismo im dali da dođu do igre. Brzo smo dali dva gola, što nam je olakšalo posao. Kako bude odmicalo vrijeme, igraćemo sve bolje" rekao je Simeonone nakon meča.

Nedelja: Atletiko Madrid - Rajo Valjekano 5:0 (Garsija 17, 90, Dijego Kosta 20, Turan 35, Tijago 53), Levante - Sevilja 0:0, Malaga - Barselona 0:1 (Adrijano 44).

Subota: Elče - Real Sosijedad 1:1 (Koro 2 - Vela 75), Espanjol - Valensija 3:1 (Lopez 32, Stuani 47, Bifuma 88 - Poštiga 10), Viljareal - Valjadolid 2:1 (Đovani 38.p, Kani 84 - Guera 5)

Petak: Hetafe - Almerija 2:2 (Lafita 32, Kastro 85.p - Rodri 30, Sorijano 37), Atletik Bilbao - Osasuna 2:0 (Aribas 31. autogol, De Markos 82).

Sjutra: Granada - Real Madrid (21).