Kardif šokirao "građane"

Mančester sitiju presudio Frejzer Kembel, koji je karijeru počeo u mlađim kategorijama Mančester junajteda, sa dva gola
Kardif, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.08.2013. 17:44h

Šok za Mančester siti već na prvom gostovanju ove sezone.

"Građani", koji su jedni od glavnih favorita za osvajanje titule, poraženi su od Kardifa, novajlije u ligi 3:2.

Ovo je za klub iz Velsa istorijski trijumf, jer im je ovo prvi meč u eliti na domaćem terenu nakon 51 godine.

Kada je Edin Džeko postigao sjajan gol u 52. minutu, činilo se da će gosti lako do tri boda.

Međutim, osam minuta kasnije Kardif je izjednačio.

Frejzer Kembel je šutirao sa peterca, Džo Hart je odbranio, ali je na loptu natrčao Aron Gunarson i donio izjednačenje.

Tada je na scenu stupio 25-godišnji Kembel, koji je karijeru počeo u mlađim kategorijama Mančester junajteda.

Prvo je u 79. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a onda je sjajno skočio u petercu "građana" i pored Pabla Zabalete glavo pogodio za 3:1 (87. minut).

Poraz gostiju ublažio je Alvaro Negredo, nakon centaršuta Davida Silve, u 2. minutu sudijske nadoknade.

Totenhem se ispromašivao protiv Svonsija, ali je ipak osvojio tri boda. Gol odluke dao je Roberto Soldado iz penala u 58. minutu.

Rezultati: Kardif siti - Mančester siti 3:2 (Gunarson 60, Kembel 79, 87 - Džeko 52, Negredo 90+2), Totenhem - Svonsi 1:0 ((Soldado 58 pen.)