Bajern slomio otpor Nirnberga u posljednjih 20 minuta

Bajern 44, Foto: REUTERS
Ažurirano: 24.08.2013. 15:57h

Skoro 70 minuta trebalo je prvaku Evrope da slomi otpor Nirnberga - Bajern je pred svojim navijačima slavio sa 2:0, pogocima Arjena Robena i Franka Riberija.

Bila je to treća pobjeda izabranika Pepa Gvardiole u isto toliko utakmica, čime se tim iz Minhena na prvom mjestu pridružio Borusiji iz Dortmunda, Bajeru iz Leverkuzena i Majncu, koji takođe imaju maksimalan učinak.

Bajern je dugo lomio otpor Nirnberga, promašio je penal u 33. minutu (Alabi golman Nirnberga Šefer uhvatio "živu loptu"), ali je Riberi golom glavom u 69. minutu, poslije centaršuta Lama, načeo goste.

Tačku na "i" stavio je Roben, poslije solo prodora u 78. minutu.