Totenhem i Fiorentina završili posao, Partizan minimalno

Simon Vukčević ušao na poluvremenu i pomogao brojčano jačoj Vojvodini da u Novom Sadu izjednači protiv Šerifa - 1:1
Fiorentina, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.08.2013. 22:30h

Totenhem, Fiorentina, Sevilja, Betis... neki su od velikih klubova koji će igrati grupnu fazu Lige Evrope, jasno je već nakon prvih utakmica plej-of runde kvalifikacija.

Englezi su slavili 5:0 protiv Dinama u Tbilisiju, a tri od pet golova djelo su pojačanja - Soldado (dva) i Paulinjo uvjerili su trenera Viljaša-Boaša da može najozbiljnije da računa na njih. Pogodili su još Taunzend i Rouz.

Sa Stefanom Savićem u timu, Fiorentina je slavila protiv Grashopersa u Cirihu sa 2:1 i završila veliki dio posla pred revanš u Firenci. Debitantski gol za “ljubičaste” postigao je Mario Gomes, upisao se i Kolumbijac Kvadrado.

U okršaju Sevilje i Slaska, timova koji su eliminisali crnogorske predstavnike (Mladost i Rudar), ubjedljivi su bili Španci - četa Unai Emerija do vrha je napunila mrežu Poljaka u nastavku (4:1), ali tek kada su gosti ostali sa desetoricom. Marin je postigao dva, a Rakitić i Gameiro po jedan gol.

Partizan je u Beogradu slomio Tun golom Jojića u 70. minutu (Grbić igrao sat vremena), dok je Simon Vukčević (ušao na poluvremenu) pomogao brojčano jačoj Vojvodini da u Novom Sadu izjednači protiv Šerifa - 1:1. Pogodio je bivši napadač Zete Petar Škuletić.

Branko Bošković igrao je svih 90 minuta u pobjedi Rapida nad Dilom Gori u Beču (1:0), dok je Admir Adrović ušao u nastavku za Panduri i umalo spriječio poraz od favorizovane Brage. Iamo je dvije dobre šanse, ali je ostalo 0:1.

Najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Libereca, koji su slavili u Udinama sa 3:1, dok je Rijeka “uzela mjeru” Štutgartu na Kantridi (2:1). Hrvati su do 90. minuta imali nevjerovatnih 2:0, ali su Njemci nakon prekida postigli gol koji im daje ulogu favorita pred revanš na "Mercedes-Benz areni".

Bio je ovo dan ruskih i ukrajinskih klubova, pobjede u gostima ostvarili su Rubin, Dinamo Kijev i Dnjepar, dok je Spartak iz Moskve izvukao povoljnih 1:1 na gostovanju Sent Galenu.

Rezutati: Aktobe - Dinamo Kijev 2:3 (1:1), Dinamo Tbilisi - Totenhem 0:5 (0:2), Karabah - Ajntraht Frankfurt 0:2 (0:1), Jablonec - Betis 1:2 (1:1), Kuban - Fejnord 1:0 (0:0), Atromitos - AZ Alkmar 1:3 (0:0), Minsk - Standard 0:2 (0:0), Makabi Haifa - Astra Đurđu 2:0 (1:0), Esbjerg - Sent Etjen 4:3 (1:2), Molde - Rubin 0:2 (0:1), Nome Kalju - Dnjepar 1:3 (0:2), Salcburg - Žalgiris 5:0 (3:0), St. Galen - Spartak Moskva 1:1 (0:1), Kukeši - Trabzon 0:2 (0:1), Apolon - Nica 2:0 (0:0), Elfsborg - Nordsjeland 1:1 (0:1), Hafnarfjordur - Genk 0:2 (0:1), Panduri - Braga 0:1 (0:0), Tromso - Bešiktaš 2:1 (0:1), Svonsi - Petrolul 5:1 (3:0), Černomorec - Skenderbeg 1:0 (0:0), Partizan - Tun 1:0 (0:0), Rijeka - Štutgart 2:1 (0:0), Vojvodina - Šerif 1:1 (0:1), Udineze - Liberec 1:3 (1:1), Varegem - APOEL 1:1 (1:0), Grashopers - Fiorentina 1:2 (0:1), Rapid Beč - Dila Gori 1:0 (1:0), Estoril - Pašing 2:0 (2:0), Sevilja - Slask 4:1 (1:1).