Murinjo krenuo laganom pobjedom

Žoze Murinjo, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.08.2013. 17:37h

Povratak Žozea Murinja u engleski fudbal je bio trijumfalan.

Čelzi je u prvom kolu Premijer lige rutinski savladao Hal sa 2:0, a Portugalac doživio emotivno izlazak na travu "Stamford bridža".

Murinjo je slao poljupce navijačima prije početka, a nakon što je utakmica počela sve je bilo prilično jasno, iako je Čelzi već na startu promašio penal.

Naime, Mekgregor je u 6. minutu odbranio šut Frenka Lamparda, ali je svega sedam minuta kasnije poveo - pogodio je Oskar poslije asistencije Belgijanca Kevina de Brujna.

Ono što je propustio sa 11 metara nije sa skoro 30 - Lampard je u 25. iz daljine matirao Mekgregora i postavio konačan rezultat.

"Plavci" su mogli i ubjedljvije da slave, ali je Murinjo bez obzira na propuštene šanse bio zadovoljan startom.

Pobijedio je i Totenhem, i to u komšiluku - pogodak Roberta Soldada iz penala bio je dovoljan da se savlada Kristal palas.