Drogba ponovo izludio navijače Arsenala

Bivši napadač Čelzija je sa dva gola donio trijumf Galatasaraju nad Arsenalom (2:1). Tako je zaokružio spektakularan učinak - protiv “tobdžija” je 15 puta tresao mrežu na 15 utakmica
1 komentar(a)
Ažurirano: 04.08.2013. 19:55h

Kada je na početku drugog poluvremena ulazio u igru, zvižduci su počeli da “tresu” cijeli “Emirejts”.

Čovjek koji je stajao kraj aut linije bio je Didije Drogba, koji je status najomraženijeg fudbalera pristalica Arsenala stekao dok je nosio dres Čelzija.

Legendarnom napadaču je bilo dovoljno svega 45 minuta da još jednom podsjeti navijače “tobdžija” zašto ga mrze - dao je dva gola za trijumf Galatasaraja protiv Arsenala u “Emirejts kupu” (2:1).

“Ubica” Arsenala: Drogba je postigao 15 golova u 15 mečeva sa “tobdžijama”

Volkot je u 39. minutu donio domaćima prednost, ali se sve promijenilo u nastavku. Drogba je konstantno prijetio, a onda se razgoropadio - prvo je u 78. minutu “navukao” sudiju da svira nepostojeći penal, koji je realizovao, da bi u 87. nakon pasa Veslija Snajdera u primanju izbacio Pera Mertezakera i lagano pogodio mrežu.

Drogba je tako dao svoj 15. gol u 15 mečeva protiv Arsenala!