Verder i Borusija Menhengladbah ispali u 1. kolu kupa

Verder je treći put uzastopno eliminisan u 1. kolu, ovog puta od trećeligaša Sarbrikena
Sarbriken, Foto: Www.werder.de
Ažurirano: 04.08.2013. 17:32h

Njemački trećeligaš Sarbriken pobijedio je danas bundesligaša Verder sa 3:1 poslije produžetaka i tako ga eliminisao iz 1. kola nacionalnog kupa.

Borusija Menhengladbah je takođe ispala, izgubila je od trećeligaša Darmštata na penale, pošto je Branimir Hrgota promašio odlučujući penal. Meč se poslije produžetka završio bez golova.

Verder je treći put uzastopno eliminisan u 1. kolu. Nils Fišer doveo je Sarbriken u vođstvo pred poluvrijeme, a Sebastijan Predl je izjednačio u 59.

Tim Štreger je postigao gol na kraju prvog produžetka, a onda je Marsel Cimer zapečatio pobjedu trećeligaša iz kontranapada u 112. minutu.

Hanover je pobijedio četvrtoligaša Viktoriju Hamburg sa 2:0. Trećeligaš Arminija Bilefeld pobijedila je novog bundesligaša Ajntraht Braunšvajg sa 2:1, dok je Grojter Firt savladao petoligaša Federshajm sa 2:0.