Borusija upropastila Pepov debi i osvojila Superkup

Ekipa Jirgena Klopa je igrala fenomenalno i razbila tim na čijoj klupi je u zvaničnim mečevima debitovao Pep Gvardiola (4:2)
14 komentar(a)
Borusija Dortmund, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.07.2013. 20:59h

Dva mjeseca nakon finala Lige šampiona, Borusija Dortmund se revanširala Bajernu za poraz na Vembliju.

I to je uradila sa stilom - "milioneri" su osvojili Superkup Njemačke, pošto su savladali najvećeg rivala sa 4:2.

Ekipa Jirgena Klopa je igrala fenomenalno i razbila tim na čijoj klupi je u zvaničnim mečevima debitovao Pep Gvardiola. Doduše, Bavarci nisu bili kompletni...

Borusija je povela nakon što je Marko Rojs u 6. minutu kaznio grešku golmana Toma Štarkea, koji je mijenjao Manuela Nojera. Nošeni podrškom prepunog "Signal Iduna parka", domaći su mogli i da uvećaju prednost, ali je Bajern izdržao do poluvremena.

Arjen Roben je u 54. minutu izjednačio, da bi nepuna dva minuta kasnije Danijel van Bujten postigao spektakularan autogol. Samo minut kasnije, već je bilo 3:1, nakon majstorskog gola najboljeg igrača utakmice Ilkaja Gindogana.

Roben je u 64. minutu smanjio na 3:2, Tomas Miler je potom pogodio prečku, ali je zasluženu pobjedu potvrdio Rojs na asistenciju novajlije Pjer-Emerika Obamejanga u 86. minutu.