Ekvador zaustavio Argentinu, Maskerano "podivljao"

Argentina je u gostima remizirala sa Ekvarodorom 1:1, u nastavku kvalifikacija južnoameričke zone za Svjetsko fudbalsko prvenstvo 2014. godine.
Sehundo Kastiljo, Foto: Beta AP
Ažurirano: 12.06.2013. 10:20h

Taj remi istoristila je Kolumbija koja je pobjedom protiv Perua (2:0) smanjila prednost "gaučosa" na samo tri boda uoči završnice ovog takmičenja, i to sa utakmicom manje.

Utakmica na Olimpijskom stadionu u Kitu (Ekvador) ostaće upamćena po nesvakidašnjem incidentu argentinskog reprezentativca Havijera Maskerana.

Četiri minuta prije kraja susreta Maskerano je šutnuo čovjeka koji vozilom iznosi povrijeđene igrače sa terena zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Argentinac je potom pokušao da se obračuna sa svima koji su mu bili u blizini, pa je uz jako obezbjeđenje ispraćen do svlačionice.

Što se utakmice tiče, u 4. minutu je Havijer Aguero iz jednaesterca doveo Argentinu u vođstvu, a 13 minuta kasnije izjednačio je bivši prvotimac beogradske Crvene zvezde, Sehundo Kastiljo.

Kiks Argentine na najbolji način materijalizovali su Kolumbija i Čile. Kolumbija je golovima Radamela Falkaa i Teofila Gutijeresa već u prvom poluvremenu obezbijedila pobjedu protiv Perua, dok je Čile sa 3:1 savladao Boliviju.

Najzad, Urugvaj je kao gost savladao Venecuelu sa 1:0, a čovjek odluke bio je napadač Napolija Edison Kavani. Ovom pobjedom "Urusi" su ostali u trci za 5. mjesto koje vodi u baraž.

Puerto Ordaz: Venecuela - Urugvaj 0:1