Argentina i Kolumbija bez golova”, “gaučosi” čuvaju prednost

Argentinci su, tako, zadržali pet bodova prednosti u odnosu na Kolumbiju i Ekvador, koji je poražen na gostovanju u Limi od Perua sa 1:0.
Argentina - Kolumbija, Foto: Beta AP
Ažurirano: 08.06.2013. 09:50h

Argentina i Kolumbija igrale su jutros u Buenos Ajresu neriješeno (0:0), u derbiju 12. kola južnoameričke zone kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Utakmica na Monumental stadionu u Buenos Ajresu bila je praktično bez sadržaja jer su obje strane više vodile računa da ne prime gol.

Jedino uzbuđenje dogodilo se u 26. minutu kada su Gonzalo Iguain (Argentina) i Kristijan Zapaza (Kolumbija) dobili crveni karton zbog međusobnog obračuna.

Lionel Mesi, koji je dobio dozvolu ljekara da nastupi jer su smatrali da se dovoljno oporavio od povrede tetive, ušao je u igru u 57. minutu umjesto Montilja.

Golovima Eduarda Vargasa i Artura Vidala Čileanci su odnijeli čitav plijen iz Asunsiona (Paragvaj), dok su Bolivija i Venecuela podijelili bodove.

Lima: Peru - Ekvador 1:0