Mornar lako izašao na kraj sa "metalurzima"

77 pregleda 1 komentar(a)
Mornar, Foto: Anto Baković
Ažurirano: 26.05.2013. 07:14h

Već od prvog zvižduka sudije Miloša Novovića bilo je jasno da su Nikšićani doputovali u Bar vidno uzdrmani i razočarani porazom u finalu kupa.

Drugi razlog loše predstave izabranika Slavoljuba Bubanje koji ekipu nije mogao zbog suspenzije da vodi sa klupe bio je evidentan nedostatak motiva.

Mornar se sa druge strane borio za “živu glavu”.

Motivisan da trijumfom produži nadu za baraž gledajući isključivo u svoje dvorište, upravo je u njemu slavio u meču u kome su mu tri boda bila nasušno potrebna ali s obzirom na ostale rezultate možda i premala da se u Baru iduće godine ponovo gleda prvoligaški fudbal.

No, to će ipak pokazati posljednje kolo.

"Čestitam fudbalerima Mornara na zasluženom trijumfu, a koliko-toliko smo im parirali u prvom poluvremenu ali jednostavno nakon razočaranja u finalu kupa, te umora koji nas je stigao u nastavku meča, nismo mogli više od onoga što se dogodilo. Barani su bili bolji, kaznili svaku našu grešku i zasluženo stigli do sva tri boda", rekao je kapiten Čelika Zoran Banović.

Na “Topolici” se spremala kiša koje na svu sreću nije bilo, ali jeste kiše golova.

Poslije opreznog početka često osporavani, ponekad možda i prkosni, ali i neosporno pravi fudbalski majstor Luka Rotković najavio je fantastičnu partiju.

Nakon dva pokušaja u 17. i 18. minutu, u 20. je uspio da matira Banovića.

Primio je loptu u šesnaestercu, namjesto se na bolju lijevu nogu i od prečke matirao golmana Čelika.

Gosti su se probudili tek u finišu prvog poluvremena i do poravnanja rezultata stigli u 39. minutu.

Dobri Stevan Račić u dva navrata nije uspio da matira golmana Radanovića, ali se nakon drugog pokušaja lopta odbila do bivšeg fudbalera OFK Bara kome nije bilo teško da postavi rezultat poluvremena - 1:1.

Svega pet minuta nakon što se krenulo sa centra Barani su ponovo došli do prednosti i ponovo je strijelac bio a ko drugi nego Luka Rotković.

Nova majstorija omalenog napadača, dobar prijem lopte, precizan udarac i 2:1 za domaće.

Het-trik je stigao osam minuta kasnije.

Kajević je odlično prošao po lijevoj strani, zavrnuo loptu u šesnaesterac, a usamljenom igraču susreta Rotkoviću nije bilo teško da sa svega nekoliko metara treći put matira Banovića.

Time je postigao sedmi gol u prvenstvu.

Da ironija bude veća za goste, konačan rezultat postavio je igrač Čelika Vaslije Jovović koji je poslije pokušaja Bogdanovića, istini za volju pomalo nesrećno, loptu proslijedio u sopstvenu mrežu.

"Prvo želim da čestitam mojim igračima na potpuno zasluženom trijumfu, mada je bilo jasno da je ekipa Čelika emotivno ispražnjena doputovala u Bar. Kontrolisali smo igru tokom većeg dijela susreta, ponovo nakon kiksa primili gol ali u drugom poluvremenu zaigrali onako kako znamo i umijemo. Da li je ovo Pirova pobjeda ostaje da vidimo jer i dalje sve zavisi od nas. Znamo da tek sada nakon trijumfa Budućnosti u Nikšiću neće biti lako savladati Podgoričane na njihovom terenu, ali u fudbalu je sve moguće", istakao je pomoćni trener Mornara Zoran Đurašković.

Mornar - Čelik 4:1 (1:1)

Bar - Stadion SRC “Topolica”. Gledalaca: 300. Sudija: Miloš Novović (Podgorica). Pomoćnici: Miloš Asović (Berane) i Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Rotković 20, 50, 58. i Jovović (autogol) u 70. za Mornar, Bakoč u 39. za Čelik. Žuti kartoni: Vuković (Čelik).

Mornar: Radanović 7, Kajević 7, Merdović 7, Skopljak 7, Vojvodić 7 (Jelenić 7), Obradović 7, Krstović 7 (Jovović), Bogdanović 7, Rotković 8 (Kasić 7), Metović 7, Gačević 7.

Čelik: Banović 6, Dubljević 6 (Simić 6), Vuković 6, Radović 6 (Bulatović), Đikanović 6 (Videkanić 6), Adrović 6, Bulajić 6, Jovović 5,5, Račić 6,5, Ivanović 6, Akoč 6,5.